Domov FUTBAL Sakho dostane od WADA odškodnenie

Sakho dostane od WADA odškodnenie

Francúzsky futbalový obranca Mamadou Sakho prišiel pre chybu Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) v roku 2016 o finálový duel Európskej ligy a aj nomináciu do reprezentácie na domáce ME. Po štyroch rokoch sa dočká zadosťučinenia, no športové úspechy mu to už nevráti.

Po jednom zo súbojov Európskej ligy v sezóne 2015/2016 začala WADA Mamadoua Sakhoa, v tom čase hráča FC Liverpool, vyšetrovať pre podozrenie z požitia dopingu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Kmotrík ml. spoznal trest

Na základe toho Sakhoa suspendovala Európska futbalová únia (UEFA) a hráč prišiel o spomenuté podujatia. UEFA neskôr uzavrela vyšetrovanie s tým, že látka higenamín, ktorá sa nachádza v prostriedkoch na chudnutie, nefiguruje medzi zakázanými látkami.

Sakho podal na londýnskom súde žalobu a žiadal odškodnenie 16,7 milióna libier, v prepočte takmer 18,5 milióna eur. Hráč, ktorý je aktuálne hráčom Crystal Palace, v boji so Svetovou antidopingovou agentúrou uspel a dočká sa odškodnenia.

Aktuálne 30-ročný bek sa s WADA dohodol na urovnaní sporu výmenou za verejné ospravedlnenie a bližšie nešpecifikované finančné odškodnenie.

„WADA môže potvrdiť, že spor s pánom Sakhom sa podarilo urovnať,“ uvádza sa vo vyhlásení WADA, ktorá však nešpecifikovala výšku odškodnenia.

red, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…