Domov FUTBAL Sean Connery mohol hrať za Manchester United

Sean Connery mohol hrať za Manchester United

Vo veku 90 rokov zomrel minulú sobotu (31. októbra) škótsky herec Sir Sean Connery. Smutnú správu potvrdil jeho syn, ktorý uviedol, že otec skonal na Bahamách v kruhu rodiny. Dodal, že už nejaký čas sa necítil dobre a naposledy vydýchol v pokoji počas spánku.

Sean Connery, ktorý odišiel na večnosť ako 90-ročný, po sebe zanechal veľké kinematografické dedičstvo. Azda najvýraznejšie sa preslávil postavou Jamesa Bonda.

Keď mal krátko po dvadsiatke popri rôznych iných zamestnaniach, stvárňoval menšie herecké úlohy v divadle a filmoch či pracoval ako šofér nákladných áut, sa venoval aj futbalu.

Keď sa v sobotu začala šíriť správa, že slávny herec Sean Connery naposledy vydýchol, smútok zavládol aj v provinčnom škótskom futbalovom klube FC Bonnyrigg Rose.

„Po smutnej správe o skone pravdepodobne nášho najslávnejšieho futbalistu a jedného z najikonickejších Škótov všetkých čias sa objavila dúha.

Radi by sme vyjadrili hlbokú sústrasť jeho rodine. Odpočívaj v pokoji, Sean,“ uviedol klub z mestečka Bonnyrigg neďaleko Edinburghu.

Práve v tomto klube začiatkom 50. rokov minulého storočia Connery hrával. A nemuselo ostať len pri tom.

Mohol byť červeným diablom

Ešte predtým, ako si tento slávny škótsky herec podmanil filmové plátna, mal možnosť stať sa profesionálnym futbalistom.

Ako mladík dostal ponuku z Manchestru United, ktorý v tom čase viedol legendárny Sir Matt Busby.

Ten si Conneryho všimol, ako hrá futbal proti miestnemu manchesterskému tímu počas umeleckého turné. Zaujal ho natoľko, že mu ponúkol zmluvu na 25 libier týždenne.

Ako Connery prezradil v dávnejšie zverejnenom rozhovore, vtedy ako 23-ročný mladík chcel ponuku prijať, ale uvedomil si, že aby sa stal špičkovým futbalistom, má už príliš veľa rokov.

red, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…