Domov BASKETBAL Sezóna NBA má začať 22. decembra, no bez viacerých hviezd

Sezóna NBA má začať 22. decembra, no bez viacerých hviezd

Najprestížnejšia basketbalová liga sveta NBA by sa mohla rozbehnúť ešte pred Vianocami. Zástupcovia Hráčskej asociácie NBPA sa na rokovaní s majiteľmi klubov dohodli na pláne pre súťažný ročník 2020/2021.

Sezóna sa má začať 22. decembra a bude obsahovať iba 72 namiesto zvyčajných 82 zápasov základnej časti. Ročník by mal vyvrcholiť v júni v dostatočnom časovom predstihu pred začiatkom olympijských hier v Tokiu.

„O ďalších podrobnostiach je ešte potrebné rokovať, ale NBPA je presvedčená, že strany dosiahnu dohodu,“ uvádza sa vo vyhlásení hráčskej organizácie.

Nezodpovedané zostávajú otázky týkajúce sa odmeňovania hráčov a použitia vhodného zdravotného protokolu v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Uvažuje sa aj o znížení nákladov v súvislosti s cestovaním tímov za súpermi, aby sa obmedzil počet kontaktov medzi hráčmi a ich bezprostredným okolím.

Dokonca sa uvažuje, že Toronto Raptors ako jediný kanadský zástupca v profilige, by nehral svoje zápasy v domovskej aréne v Toronte, ale v americkom Newarku.

James vynechá začiatok ligy

Špecifickú „koronavírusovú“ sezónu NBA 2019/2020 vyhral tím Los Angeles Lakers na čele s fenomenálnym LeBronom Jamesom.

Majstrovskú trofej si basketbalisti z Kalifornie prinavrátili po desiatich rokoch a ziskom 17. titulu vyrovnali historický rekord tímu Boston Celtics.

Letný reštart sezóny v tzv. bubline v basketbalovom komplexe Disney World v Orlande na Floride vyvrcholil až začiatkom októbra finálovou sériu medzi Lakers a Miami Heat.

Rozohrávač víťazného tímu Danny Green v tejto súvislosti na sociálnej sieti vyjadril názor, že decembrový návrat basketbalu je príliš skorý.

„Ak sa tak stane, viaceré hviezdy nebudú k dispozícii, a myslím si, že ani LeBron James. Rýchly reštart môže znamenať, že vynechá celý prvý mesiac novej sezóny,“ napísal Green na twitteri.

Je to o peniazoch

To, prečo vedenie NBA tlačí na začiatok ligy ešte pred Vianocami, je jasné. NBA dúfa vo vyššie príjmy z lukratívnych vianočných zápasov.

Todd Krizelman, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ reklamnej firmy MediaRadar, odhaduje, že návrat NBA v decembri by mohol v posledný mesiac roka priniesť zainteresovaným stranám zisk 200 miliónov dolárov.

ano, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Gavel sa stal novým trénerom nemeckého Ulmu

Bývalý slovenský basketbalový reprezentant Anton Gavel sa stal novým hlavným trénerom neme…