Domov FUTBAL SFZ aj SZĽH pozastavili podujatia, výnimkou sú najvyššie súťaže

SFZ aj SZĽH pozastavili podujatia, výnimkou sú najvyššie súťaže

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) v súlade s prijatými opatreniami proti šíreniu koronavírusu prerušili drvivú väčšinu svojich podujatí s platnosťou od 15. októbra. V oboch prípadoch je možné organizovať iba najvyššie súťaže – v hokeji Tipos extraligu a vo futbale Fortuna ligu.

SZĽH rozhodla o pozastavení všetkých juniorských, dorasteneckých, kadetských súťaží, Slovenskej hokejovej ligy aj 2. ligy seniorov a odložila ich na neurčito.

„SZĽH prostredníctvom regionálnych zväzov tiež pozastavuje a odkladá na neurčito aj všetky súťaže žiakov a hokejovej prípravky.

SZĽH vydá aktualizované usmernenia po analýze doplňujúcich informácií zo strany Úradu verejného zdravotníctva a štátneho tajomníka ministerstva školstva pre šport.

Následne o nich bude informovať hokejové kluby prostredníctvom mailov aj prostredníctvom svojho webu,“ uviedli zástupcovia SZĽH na webe HockeySlovakia.sk.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Slovenský hokej prešetruje NAKA

Rovnako tak SFZ odložil všetky súťaže mládeže, žien a dievčat riadené SFZ na neurčito. Zároveň odporučil všetkým regionálnym a oblastným futbalovým zväzom uplatniť rovnaký postup pre súťaže, ktoré sú v ich kompetencii a pôsobnosti.

SFZ situáciu naďalej monitoruje a bude na ňu operatívne aktuálne reagovať. „O svojich rozhodnutiach bude okamžite informovať prostredníctvom svojho webu a sociálnych sietí,“ uvádza web futbalsfz.sk.

SFZ tiež plánuje vydať dodatočné usmernenia týkajúce sa napríklad tréningov po získaní detailov od príslušných orgánov.

Prísne opatrenia proti koronavírusu

Rovnaké rozhodnutia museli prijať aj ostatné športové federácie, keďže na Slovensku platí v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19 od 15. októbra zákaz organizovania hromadných podujatí vrátane športových, výnimkou sú len najvyššie súťaže v hokeji, futbale, hádzanej, volejbale a basketbale.

Hrať sa môžu bez divákov a potrebné je dodržiavanie mimoriadnych opatrení vrátane pravidelného testovania.

red, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …