Domov FUTBAL Škrtel sa upísal Spartaku Trnava

Škrtel sa upísal Spartaku Trnava

Slovenský futbalový obranca Martin Škrtel spečatil v nedeľu príchod do Spartaka Trnava slávnostným podpisom ročnej zmluvy. Slovenská Fortuna liga sa tak dočkala návratu ďalšieho veľkého mena, v uplynulej sezóne sa do nej po rokoch v zahraničí vrátili aj bývalí reprezentanti Erik Jendrišek či Vladimír Weiss ml.

Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v Basaksehire Istanbul, v závere minulého roka sa však vážne zranil a pôsobenie v Turecku predčasne ukončil.

„Som rád, že Trnavu neodradilo ani zranenie, ktoré sa mi stalo. Zdravotný stav nie je stopercentný. Lepší sa to však každým dňom. Posledný týždeň som trénoval dvojfázovo v Banskej Bystrici.

Nohu zaťažujem, nič ale nechcem urýchliť. Dúfam, že návrat bude otázkou nie týždňov, ale dní,“ povedal na tlačovej konferencii tridsaťšesťročný stopér a dodal:

„Taký záujem a vytrvalosť, akú som mal možnosť pocítiť pri rokovaniach zo strany pána Cuninku a Spartaka Trnava, som nečakal, boli sme v nepretržitom kontakte možno aj dva roky.

Aj toto ma uistilo v tom, že stať sa hráčom Trnavy bude správna voľba. Som rád, že tu dnes môžem byť a už sa teším, keď sa budem môcť pripojiť k mužstvu.“

Bývalý hráč Zenitu Petrohrad či FC Liverpool zamieril do Basaksehiru Istanbul po krátkej anabáze v Atalante Bergamo. Už vtedy sa špekulovalo o jeho návrate na Slovensko. Škrtel si naposledy obliekal dres slovenského klubu pred 17 rokmi, keď prestúpil z Trenčína do Zenitu. Neskôr hral aj za liverpoolsky „The Reds“ či Fenerbahce Istanbul.

V Trnave má tie najvyššie ambície: „V klube ako je Trnava musia byť ambície najvyššie. Sledoval som zápasy, pod trénerom Gašparíkom hrajú hráči dobre. Mužstvo má svoju kvalitu a môže splniť ciele,“ dodal Škrtel.

red, TASR, foto: facebook/Spartak Trnava/Lukáš GrinajNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Lewandowski chce odísť z Bayernu

Poľský futbalista Robert Lewandowski definitívne nepredĺži kontrakt s Bayernom Mníchov, kt…