Domov FUTBAL Škrtel ukončil kariéru

Škrtel ukončil kariéru

Záverečný zápas fortunaligovej sezóny bol vo futbalovej Trnave mimoriadne emotívny. V dobrom slova zmysle. S kariérou sa lúčil 104-násobný slovenský reprezentant Martin Škrtel.

Bývalý hráč Zenitu Petrohrad, Liverpoolu, Fenerbahce Istanbul či Basaksehiru odohral symbolických v zápase 37 minút.

Tento číselný údaj ho sprevádzal počas celej kariéry, dokonca oficiálny údaj o diváckej návšteve na jeho poslednom stretnutí hovoril o počte 8 037 prítomných fanúšikov. V závere 37. minúty prišlo vopred dohodnuté striedanie.

Martina Škrtela obkolesili všetci spoluhráči a z tribún sa ozýval aplauz. Hráč opätoval tribúnam potlesk, prešiel popred všetky zaplnené časti hľadiska a nakoniec uličkou, ktorú mu vytvorili jeho spoluhráči spoločne s hráčmi Dunajskej Stredy zišiel z hracej plochy.

Škrtel sa neubránil počas asi štvorminutového úseku, ktorý striedanie zabralo, slzám dojatia. „Nepamätám si z toho nič. Netrénoval som od finále pohára, včera som absolvoval jeden tréning. Trochu som sa obával, ako vydržím fyzicky.

Čas plynul pomaly, až v 35. minúte som si začal uvedomovať, že koniec je blízko. Potom prišli emócie. Samozrejme vás to rozcíti, keď ľudí počujete spievať vaše meno a v takom počte, vidíte všetkých známych, spoluhráčov, rodinu…“ vravel po zápase na stretnutí s novinármi Škrtel.

„Konečne je všetko za mnou, tento týždeň bol emotívne náročný. Všetko sa stupňovalo. Raz ten koniec kariéry musel prísť. Som rád, že na zápas prišlo veľa divákov, vytvorili výbornú atmosféru a že sme za 37 minút nedostali gól a napokon sme zápas vyhrali.

Myslím si, že deň bol pre nás vydarený,“ povedal Škrtel, ktorý do mixzóny už prišiel očividne uvoľnený. Dokonca držal v ruke pohár piva a pred kamerami si z neho schuti upil.

Problémy s chrbtom

Škrtel sa rozhodol ukončiť kariéru pre zdravotné problémy, ktoré ho limitujú pri vrcholovom športe a odrážajú sa aj v jeho civilnom živote.

„Mám problémy s chrbtom a platničkami. Každý, kto si to zažil, vie, že to nie je nič príjemné a obmedzuje ma to nielen pri futbale, ale aj v osobnom živote.

Nepamätám si deň, ktorý by som strávil bez bolesti. Keby to bolo len v zápasoch alebo tréningoch, dalo by sa to nejako akceptovať. Bohužiaľ, predošlé mesiace som zápasy hrával pod tabletkami a injekciami.

Môj osobný život neexistoval, so synom som mal problém prejsť sa sto metrov. Keby sme túto tlačovku robili postojačky, asi by som ju nezvládol,“ vyznal sa dnes už bývalý reprezentačný obranca Martin Škrtel.

Tomu Spartak už chystá miesto v štruktúrach klubu. On sám sa však ešte nerozhodol, čo bude robiť po kariére.

ano, TASR, foto: TASR/Lukáš GrinajNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …