Domov TENIS Skvelý začiatok roka pre svetovú jednotku

Skvelý začiatok roka pre svetovú jednotku

Ženská svetová tenisová jednotka môže byť so svojím vstupom do nového roka nadmieru spokojná. Po štvormesačnej pauze vyhrala austrálska tenistka Ashleigh Bartyová turnaj WTA v Adelaide, a to ako singlovú časť, tak aj deblovú.

Bartyová sa na kurtoch objavila po prvýkrát od minuloročného US Open. Po grandslamovom turnaji, v ktorom vypadla v treťom kole, predčasne ukončila sezónu pre pandémiu koronavírusu a vrátila sa do Austrálie.

Okrem trénovania stihla cez prestávku aj zásnuby s austrálskym golfistom Garrym Kissickom. Napriek štvormesačnému hernému výpadku ostala kraľovať svetovému ženskému rebríčku, na ktorého čele je už 102 týždňov.

Dve trofeje

Pred turnajom v Adelaide boli jej slová opatrné, i keď verila, že je dobre pripravená. „Je to už nejaký čas, čo som hrala ostrý zápas, no cítim sa dobre. Som pripravená,“ povedala Bartyová pred štartom turnaja. Ten napokon vyšiel nad jej očakávania.

V singlovej súťaži si postupne poradila s Američankami Cori Gauffovou 4:6, 7:5, 6:1 a Sofiou Keninovou (nasadená 6-tka) 6:3, 6:4 a aj Poľkou Igou Swiatekovou (5.) 6:2 a 6:4.

Vo finále zdolala nasadená jednotka aj sedmičku „pavúka“ Kazašku Jelenu Rybakinovú hladko 6:3, 6:2. Krátko po finálom dueli v singli sa na kurt vrátila, aby po boku svojej krajanky Storm Sandersovej zabojovala aj o deblový titul.

Domáce hráčky si poradili s chorvátsko­‑slovinským párom Darija Juraková/Andreja Klepacová hladko 6:1 a 6:4. „Bol to pre mňa brilantný týždeň.

Chvíľu mi trvalo, kým som sa dostala do správneho rytmu, no od zápasu k zápasu som sa zlepšovala. Moja veľká zbraň bola podanie. V dôležitých momentoch som bola mentálne silná,“ uviedla Bartyová po skončení turnaja.

Oddych pred Australian Open

Z Adelaide sa mala Bartyová pôvodne presunúť do Sydney, kde sa už od pondelka hrá ďalší turnaj WTA. Dvadsaťpäťročná Bartyová sa však rozhodla, že poletí rovno do Melbourne, kde budúci pondelok štartuje prvý grandslam roka.

„Potrebujem čas na regeneráciu pred Australian Open. Mrzí ma, že si tento rok nezahrám pred fanúšikmi v Sydney,“ povedala domáca hráčka pre agentúru AP.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…