Domov TENIS Slováci na Australian Open veľa vody nenamútili

Slováci na Australian Open veľa vody nenamútili

Slovenskí tenisti v singlovom rebríčku sa s prvým grandslamom roka rozlúčili už v prvých dňoch. Cez sito prvého kola na Australian Open prešla jediná naša zástupkyňa, no v druhom kole neuspela ani tá. Slovenskú vlajku tak museli pozdvihnúť deblisti.

V singli najlepšia Schmiedlová

Nasadená sedmička bieloruská tenistka Arina Sobolenková nedala Viktórii Kužmovej v prvom kole najmenšiu šancu a nadelila jej dokonca kanára. Kužmovej singlovým maximom v Melbourne tak zostáva 2. kolo z roku 2019.

Svoje maximum na Australian Open vyrovnala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa prebojovala do 2. kola, keď v tom prvom zdolala japonskú kvalifikantku Hibiovú. Nasadená 27-ička Jabeurová jej však v druhom kole veľa nedovolila a vyprevadila ju po dvoch setoch.

Schmiedlová neprekonala prah 2. kola ani na tretí pokus. V rovnakej fáze turnaja skončila aj v rokoch 2014 a 2015. Na rozdiel od žien, z mužov sa do druhého kola nepozrel ani jeden slovenský zástupca. Norbert Gombos nestačil na domáceho držiteľa voľnej karty Bolta.

Aj vlani pri premiére v hlavnej súťaži stroskotal v Melbourne hneď na úvodnej prekážke. Premiéru v hlavnej súťaži prvého grandslamu roka absolvoval Andrej Martin. Brazílčanovi Thiagovi Monteirovi však dokázal vzdorovať len v prvom sete. V ďalších dvoch uhral dokopy len tri gemy.

V debli drží vlajku Polášek

Slovákom tak ostali zástupcovia len v deblovom pavúku.

Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou sa prebojovali do osemfinále po tom, čo v prvom kole zdolali hladko v dvoch setoch kazašský pár Putincevová/Dijasová a v druhom vyradili jedenásty nasadený čínsky pár Čao­‑süan Jen/I­‑fan Sü. V osemfinále však nestačili na taliansko­‑srbský pár Trevisanová/Kruničová.

Nedarilo sa Igorovi Zelenayovi, spoločne s Indom Divijom Sharanom podľahli v prvom kole nemeckému páru Hanfmann/Krawietz.

Azda najväčšia slovenská nádej v Melbourne deblista Filip Polášek spoločne s Chorvátom Ivanom Dodigom obhajuje na Australian Open semifinálovú účasť.

Do turnaja vstúpili suverénne, keď zdolali španielsky pár Carreno Busta/Lopez. Aj v druhom kole stačili slovensko­‑chorvátskemu páru dva sety, a rovnako tak v osemfinále. No a po zdolaní domáceho páru Ebdena so Smithom postúpili deviatky turnaja už do semifinále.

No a Polášek bojoval aj v mixe. Po boku českej tenistky Lucie Hradeckej vyradil v prvom kole svojho deblového partnera Dodiga s Taiwankou Latishou Chanovou. V osemfinále ale nestačili po tuhom boji na britsko-slovinskú dvojicu.

ano, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…