Domov FUTBAL Slováci úplne zlyhali v druhom polčase proti Izraelu

Slováci úplne zlyhali v druhom polčase proti Izraelu

Slovenskí futbaloví reprezentanti absolútne nezvládli ani svoj štvrtý zápas druhej skupiny B­‑divízie Ligy národov, keď v druhom polčase duelu s Izraelom úplne vybuchli a prešustrovali sľubný náskok 2:0 z prvého dejstva.

Improvizovaná zostava bez opôr Juraja Kucku či Milana Škriniara, chýbajúci tréner Pavel Hapal, žiadni diváci na trnavských tribúnach, ale aj tak mal byť výsledok iný. Najmä keď po bezkrvnom výkone v Škótsku (prehra 0:1) Slováci sľubovali nápravu.

Hrať 60 minút nestačí

Po sympatickom nadýchnutí v prvom polčase a dvoch góloch v podaní Mareka Hamšíka a Róberta Maka prišlo po hodine v Trnave nepochopiteľné zlyhanie v defenzíve.

Viacerí respondenti pozápasových rozhovorov to nazvali – kolapsom. Tri góly Erana Zahaviho v rozpätí 22 minút boli vyústením matného výkonu obrancov, nakopených chýb aj nedostatočnej aktivity smerom dopredu.

Pritom v úvode druhého polčasu ponúkli Izraelčania Slovákom dostatok priestoru na možno rozhodujúci tretí gól. Ten však neprišiel, a tak začal udierať súper.

„Musíme byť lepšie pripravení, ak chceme zvládnuť takéto zápasy až do konca. Je to aj o fyzickej výdrži a vytrvalosti, nielen o technike a hráčskych kvalitách.

Máme dobré fázy zápasu, ale to nestačí. Bol tam výborný vstup do druhého polčasu, keď sme súpera mohli zložiť kvalitnými kontrami, ale nestalo sa. Zápas mal aj pozitíva z našej strany, ale hrať dobre 60 – 65 minút je málo,“ podotkol zastupujúci hlavný tréner Oto Brunegraf pre RTVS.

Skúsený obranca Peter Pekarík pochválil Izrael za skvelý kombinačný futbal, ale zároveň kritizoval zlyhanie mužstva za stavu 2:0. „V prestávke sme si vraveli, že musíme hrať, ako keby bolo 0:0 a pridať tretí gól.

Mohlo byť po zápase. Zrazu sme dali súperovi príliš veľa priestoru na kombináciu, pokazili sme každú druhú – tretiu prihrávku. Súper na tejto úrovni to potrestá,“ skonštatoval obranca Herthy Berlín.

Kapitán Hamšík: „Strašné“

Azda najväčšie sklamanie prežíval najlepší Slovák na ihrisku Štadióna Antona Malatinského Marek Hamšík, ktorý v 16. min skvele zahraným priamym kopom prekvapil brankára Izraela Ofira Marciana a ľavačkou otvoril skóre zápasu.

Hamšík bol takmer pri každej nebezpečnej akcii domácich a krátko pred rozhodujúcim úderom súpera vykúzlil skvelú prihrávku na Lukáša Haraslína, ktorý strelil gól. Škoda len, že z centimetrového ofsajdu.

„Strašné! To si nesmieme dovoliť. Ak to nejde technicky, musíme do toho vložiť viac ‚fyzickosti‘ aj srdiečka… Nechali nám strašne veľa priestoru prvých 20 minút druhého polčasu, mohli sme streliť tretí gól.

Ale potom prišiel prvý gól Izraela a ten ako keby nás zlomil, trpká prehra. Na takej úrovni, to sa nesmie stávať,“ rekapituloval Hamšík.

Slovensko je naďalej s jedným bodom na dne 2. skupiny B­‑divízie futbalovej Ligy národov a výkonom proti Izraelu si vypýtalo miestenku o divíziu nižšie.