Domov FUTBAL Slováci v Dubline a Bilbau hrať nebudú

Slováci v Dubline a Bilbau hrať nebudú

Po tom, čo pandémia koronavírusu zmenila termín konania futbalových majstrovstiev sveta, keď museli byť odložené o rok, tentokrát mení aj dejiská konania zápasov. Zmeny sa dotýkajú aj zápasov slovenských reprezentantov, ktorí svoje duely v Dubline a Bilbau neodohrajú.

Slováci mali pôvodne odohrať zápasy E­-skupiny proti Poľsku (14. júna) a Švédsku (18. júna) na dublinskom Aviva Stadium, resp. proti Španielsku (23. júna) na štadióne San Mames v Bilbau. Keďže írska vláda a baskické regio­nálne úrady nemohli garantovať účasť divákov, ako to požadovala UEFA, vypadli zo zoznamu dejísk ME 2020.

Zmeniť sa musí celá logistika

Po novom sa SR predstaví proti Poľsku a Švédsku v Petrohrade, resp. proti Španielsku v Seville. Na štadióne Krestovskij (Gazprom Arena) sa budú hrať aj zápasy B­‑skupiny Belgicko – Rusko (12. júna), Fínsko – Rusko (16. júna), Fínsko – Belgicko (21. júna) a jedno štvrťfinále (2. júla).

Pre vedenie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) i realizačný tím hlavného trénera Štefana Tarkoviča to znamená urobiť zmeny v porovnaní s pôvodným plánom. Slováci mali mať tréningový tábor v Írsku. Zmeniť sa tak musí celá logistika slovenských príprav na turnaj. Do začiatku šampionátu pritom zostáva už len niečo vyše mesiaca.

„Situáciu nám komplikujú cestovné povinnosti, do Ruska potrebujeme víza a ich vydanie môže trvať až štrnásť dní. V tejto chvíli vychádzame z toho, že organizátori v Petrohrade nám priamo ponúknu nejaké možnosti a my si z nich jednu vyberieme.

Do úvahy však treba brať aj fakt, že rovnako uvažujú aj Poliaci a Švédi a že domáci tím, Fíni a Belgičania, ako účastníci B­‑skupiny, si už výber základne v tejto lokalite urobili,“ povedal hlavný tréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič.

Ešte pred plánovaným sústredením v Írsku má slovenský výber absolvovať tréningový kemp v rakúskom Windischgarstene, vrátane dvoch prípravných zápasov s Bulharskom (1. júna v Ried im Innkreis) a Rakúskom (6. júna vo Viedni).

Budú žiadať kompenzácie

Úrady v Baskicku dostali podľa španielskych médií od UEFA vyrozumenie, že Bilbao nebude hostiť zápasy šampionátu. S týmto „jednostranným“ rozhodnutím UEFA však regionálne autority a miestny organizačný štáb nesúhlasia a budú žiadať finančné kompenzácie.

Na štadióne San Mames v Bilbau sa okrem zápasu Slovenska so Španielskom (23. júna) mali hrať aj ďalšie dve stretnutia domácej reprezentácie v skupine proti Švédsku a Poľsku a aj jeden osemfinálový duel. V Dubline sa mali hrať aj zápasy Poľska so Švédskom a jedno osemfinále. Toto osemfinále sa preložilo do Londýna.

red, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Lewandowski chce odísť z Bayernu

Poľský futbalista Robert Lewandowski definitívne nepredĺži kontrakt s Bayernom Mníchov, kt…