Domov FUTBAL Slovan bojuje o divákov

Slovan bojuje o divákov

Podľa zmien v COVID automate, ktoré minulý štvrtok oznámila Vláda SR, môže byť na hromadnom podujatí v červenom okrese prítomných len 200 divákov v režime OP (očkovaní a prekonaní). To podľa športových klubov znamená výrazné škrty cez rozpočet.

Futbalový Slovan pripravujúci sa na dôležitý zápas Európskej konferenčnej ligy proti Solúnu sa rozhodol konať. Vedenie ŠK Slovan Bratislava adresovalo minulý piatok otvorený list kompetentným osobám v súvislosti s výrazným obmedzením počtu divákov na hromadných športových podujatiach.

Generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. v ňom požiadal o zmenu Covid automatu, konkrétne opatrení týkajúcich sa hromadných podujatí.

V liste konštatuje, že „prvýkrát za posledných 15 rokov má slovenský futbalový klub reálnu šancu na postup zo skupinovej fázy európskeho pohára medzi 16 najlepších klubov Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Naši hráči v takto dôležitom zápase prichádzajú o podporu fanúšikov a o legitímnu výhodu domáceho prostredia, ktorú nám táto súťaž garantuje.

Je to krutá rana nielen pre klub, ale aj pre hráčov, všetkých fanúšikov, širokú futbalovú verejnosť, s veľkými nielen ekonomickými dôsledkami teraz i do budúcna.

Nerozumieme, z akého logického dôvodu alebo akým vzorcom bola vypočítaná maximálna kapacita 200 divákov, napríklad na našom štadióne s kapacitou 22 500 divákov.“

Slovan na záver dodáva, že verí, že vyššie uvedené argumenty, fakty a dáta a ním navrhované riešenia budú viesť k čo najrýchlejšiemu rozhodnutiu a k zmene opatrení týkajúcich sa hromadných podujatí v novom Covid automate.

red, TASR, foto: TASRNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Calzona predstavil nového asistenta a nomináciu na LN

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona predstavil minulý týždeň…