Domov HOKEJ Slovan chce byť vzorom a bezkonkurenčne najlepším

Slovan chce byť vzorom a bezkonkurenčne najlepším

Noví akcionári hokejového klubu HC Slovan Bratislava chcú v priebehu niekoľkých rokov urobiť z tímu bezkonkurenčne najlepší na Slovensku. Ak sa im to podarí, nevylučujú odchod klubu do zahraničnej ligy. V dosiahnutí tohto cieľa má prispieť aj prepracovaná práca s mládežou.

S hokejovým Slovanom sa v poslednom čase spájajú najmä dlhy voči partnerom i hráčom. Teraz však prichádza nový majiteľ, ktorý sľubuje vrátiť klub na výslnie.

Najmilovanejší i najnenávidenejší

Noví akcionári Slovana Rudolf Hrubý a Pavol Hofstädter sa spoločne s poradcom a hlavným koordinátorom Marošom Krajčim a marketingovým riaditeľom Milanom Vajdom posadili pred verejnosť, aby ozrejmili svoje plány s jedným z najslávnejších slovenských hokejových klubov.

„Slovan je najslávnejší, najmilovanejší aj najnenávidenejší slovenský klub. Keď sme sa rozhodli investovať do Slovana pozerali sme sa naň z celkového hľadiska. Slovenský hokej potrebuje nové impulzy tak, aby uspel na medzinárodnej úrovni.

Slovan sa nám teda zdal ako klub, ktorý môže zmeniť myslenie slovenského hokeja. Máme jasnú predstavu, čo chceme dosiahnuť. Vždy budeme chcieť titul a pôjdeme si za ním,“ uviedol Rudolf Hrubý.

Prostredníctvom mládeže chce Slovan do troch rokov získavať hráčov pripravených pre A-tím.

„Treba začať pracovať s mládežou, ale zároveň ju treba posunúť na vyššiu úroveň. Toto bude cieľ našej mládeže. Slovan mal v poslednom dôležitom mládežníckom výbere jedného hráča, to sa musí zmeniť. Pýtal som sa, ako je to možné?“ pokračoval Hrubý.

Finančné podlžnosti sa nebudú opakovať

Slovan mal svoje meno ťažené pre nevysporiadané finančné záväzky. Nové vedenie sľubuje, že sa táto situácia už nebude opakovať.

„Všetky záväzky chceme vyrovnať, to je náš prvotný cieľ a naplníme ho. Chceme Slovanu prinavrátiť povesť výborného a fungujúceho klubu.

Situácia s meškajúcimi výplatami bude vyrovnaná v termínoch, na akých sa dohodneme s partnermi a viac sa takáto situácia v Slovane nebude opakovať. Chceme byť vzorom pre ostatné kluby a budeme sa snažiť o to, aby sme na Slovensku boli bezkonkurenčne najlepším klubom.

Keď toto naplníme, budeme sa možno obzerať aj po zahraničných ligách,“ dodal Hrubý.

V klube uvažujú a budú rokovať nad organizáciou veľkého predsezónneho prípravného turnaja s tímami z KHL či českej ligy.

„Boli by sme radi, ak by sa to podarilo. Zároveň sa chceme zúčastniť na Spenglerovom pohári v budúcom roku. Nevylučujeme do budúcnosti v prípade úspešnej kandidatúry ani organizáciu úvodného zápasu NHL,“ ozrejmil smelé plány Rudolf Hrubý.

Pod zmluvou je 23 hráčov

HC Slovan Bratislava má aktuálne pod zmluvou 23 hráčov a 5 juniorov trénuje s „áčkom“. V tíme má troch Kanaďanov, jedného Rusa a jedného Litovca.

„Dvaja Kanaďania sú v karanténe, Brant Harris už trénuje s klubom. So zástupcami brankára Barryho Brusta sme sa dohodli na ukončení zmluvy. Chceme doplniť mužstvo o minimálne jedného či dvoch obrancov.

Obzeráme sa tiež po hráčoch, ktorí sú v NHL či AHL a radi by sme využili hluché obdobie medzi ich sezónami za morom na ich dočasné získanie,“ ozrejmil aktuálnu situáciu so zmluvami Maroš Krajči.

red, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…