Domov TENIS Slovan obhájil titul v extralige aj s Benčičovou

Slovan obhájil titul v extralige aj s Benčičovou

Tenistky Slovana Bratislava vo svojom strede s Belindou Benčičovou obhájili titul v extralige družstiev. Vo finále zvíťazili nad TC EMPIRE Trnava 4:1, keď o výsledku rozhodli už po dvojhrách. Švajčiarka so slovenskými koreňmi sa postarala o tretí bod pre domáce farby.

Belinda Benčičová v dueli tímových jednotiek deklasovala Chantal Škamlovú 6:1, 6:1 a získala pre Slovan rozhodujúci bod. Pre slovanistky je to celkovo 13. titul.

Dobrá príprava na Paríž

Benčičová bola aj pri vlaňajšom finálovom víťazstve 4:1 na trnavských dvorcoch. Štart v extralige bol vtedy pre ňu vítaná príležitosť získať zápasovú prax, keďže pre pandémiu koronavírusu sa na päť mesiacov zastavil turnajový kolotoč.

„Som rada, že teraz je situácia iná. Aj keď na turnajoch platia obmedzenia, kolotoč beží a to je to hlavné. Teší ma, že som si mohla opäť zahrať slovenskú extraligu a pomôcť Slovanu k obhajobe titulu, zápasy som si užila.

Proti Chantal som sa od začiatku cítila na kurte veľmi dobre. Bolo to pre mňa spestrenie pred Roland Garros,“ uviedla pre TASR aktuálna svetová jedenástka.

Na parížsky grandslam Roland Garros, ktorý odštartuje 30. mája, necestuje s veľkými očami. „Antuka nie je môj najsilnejší povrch, oveľa lepšie sa cítim vo Wimbledone či na US Open.

Pokúsim sa však v Paríži uhrať čo najlepší výsledok. Pôjdem od zápasu k zápasu, kolo po kole a uvidíme, ako to dopadne. Teším sa, že v hľadisku budú aj fanúšikovia,“ dodala Belinda Benčičová.

max, TASR, foto: TASR/Pavel NeubauerNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič titul na Australian Open neobháji, z krajiny ho deportovali

Novak Djokovič napokon titul na Australian Open neobháji. Srbského tenistu totiž po mnohýc…