Domov HOKEJ VIDEO: Slovan s tisíckou, Maier s KO

VIDEO: Slovan s tisíckou, Maier s KO

Tisíci zápas Slovana Bratislava v základnej časti v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži priniesol triumf nad Duklou Michalovce 7:4 a posun v tabuľke na štvrté miesto. Lenže jeho záver ponúkol aj divadlo, z ktorého behal mráz po chrbte.

V úvode ročníka sa Slovan herne trápil, následne prišla vynútená prestávka pre koronavírus, no a po jej skončení hral bratislavský tím ako vymenený. Víťazstvo nad Michalovcami bolo štvrté v neprerušenej sérii.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Slovenský hokej prešetruje NAKA

Vo dvoch zápasoch za tri dni strelili Slovanisti až 14 gólov, po sedem Banskej Bystrici aj Michalovciam. „Toto je náš nový začiatok. Začali sme víťaziť a veríme, že naša séria bude pokračovať,“ poznamenal Studenič, ktorý strelil svoj štvrtý a piaty gól.

Víťazný zápas proti Michalovciam bol pre „belasých“ tisícim v základnej časti najvyššej slovenskej súťaže. Slovan sa stal po Košiciach, Trenčíne, Zvolene, Poprade, Nitre, Martine a Liptovskom Mikuláši ôsmym tímom s minimálne tisíc zápasmi v základnej časti.

Bratislavčania v nich dosiahli 571 víťazstiev v riadnom hracom čase, 57 po predĺžení či samostatných nájazdoch. Na konte majú aj 74 remíz, ako zdolaní odchádzali 256-krát po 60 minútach hry a 42-krát v nadstavení. Informoval o tom portál SZĽH.

Louis knokoutoval Maiera

Kanadský obranca v službách Michaloviec Mark Louis a jeho domáci náprotivok Patrik Maier zhodili v závere zápasu rukavice a schyľovalo sa k pästnému súboju.

Lkenže 33-ročný Kanaďan bol taký rýchly a presný, že po jeho tvrdom direkte 24-ročný Slovák spadol na ľad a zostal nehybne ležať. Až po chvíli začal hýbať rukami a všetci prítomní na ZŠ Ondreja Nepelu si vydýchli.

Z ľadovej plochy mladého beka vyniesli na nosidlách, ale zo štadióna už neskôr odišiel po svojich. Incident si však nepamätal.

max, SITA, foto: HC Slovan, video: youtubeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…