Domov FUTBAL Slovan sa opäť predčasne teší z titulu a chce double

Slovan sa opäť predčasne teší z titulu a chce double

Štyri kolá pred koncom nadstavbovej časti Fortuna ligy 2021/2022 bolo definitívne potvrdené meno slovenského šampióna. Tým sa opäť stali futbalisti bratislavského Slovana a predčasne oslávili rekordný 12. titul v najvyššej slovenskej súťaži v ére samostatnosti a celkovo 28. v klubovej histórii.

Štvrtú majstrovskú trofej za sebou si zverenci Vladimíra Weissa st. zaistili bezgólovou remízou v šlágri 6. kola nadstavby na ihrisku MFK Ružomberok, po ktorej mali štyri zápasy pred koncom sezóny na čele tabuľky pred týmto súperom a Spartakom Trnava nedostihnuteľný náskok 14 bodov.

Bol to ťažký rok

Definitívu nadobudli vo väčšom predstihu než vlani, keď sa tešili o mesiac neskôr, 15. mája, v predposlednom kole po víťazstve v Zlatých Moravciach 4:0. Pre trénera Vladimíra Weissa st. to bolo krátko po tom, ako prebral kormidlo, čerstvý úspech už bol plne v jeho réžii:

„Bol to ťažký rok, na jeseň nastala veľká obmena hráčov. V lete sme museli niektorých vynútene predať, či to bol Strelec, Greif, Ratao. Niektorí prišli, nie všetko sa nám vydarilo.

Nikto nemá čarovný prútik ani guľu, aby videl, ktorý hráč sa uchytí, kto je dobrý hráč pre Slovan, kto nie. Z tohto pohľadu máme ešte veľa práce pred sebou, ale hrali sme Európsku konferenčnú ligu, nie úplne zle, mohlo to byť aj lepšie.

Je ťažké stále víťaziť, sú tu dobrí hráči, ale aj takí, ktorí tu nemajú miesto na to, aký mám pohľad na futbal, alebo slabo robia na to, aby si zaslúžili dres Slovana.

Na druhej strane, sú tu aj hráči, ktorí si vážia Slovan, ktorí chcú napredovať, ktorí sa zlepšili pod naším vedením,“ zhodnotil zoširoka tréner Weiss. Ten sa krátko vyjadril aj k najbližším plánom.

„Chceme dohrať ligu dobre, neznamená to, že môžeme dnes oslavovať a mať ruku hore. Naopak, hráči, ktorí pracujú dobre, budú hrať.

Hráči, ktorí nepracujú podľa mojich predstáv alebo podľa toho, čo by Slovan od nich vyžadoval, budú musieť v lete odísť. Niektorým sa končia zmluvy, niektorí bojujú o zmluvy. Uvidíme, čo bude ďalej, ja takisto mám zmluvu do leta.

Ak bude ochota vedenia klubu, aby som pokračoval, budem pokračovať. Keď nie, budem si hľadať nové zamestnanie, to je život. Urobím všetko, aby sme boli do konca sezóny úspešní.

To znamená: pokúsiť sa ešte vyhrať pohár a so cťou dohrať ligu. Potom si oddýchnuť a uvidíme, čo bude ďalej,“ uzavrel Weiss st.

Šanca na ďalšie double

Bratislavčania majú šancu tretíkrát za sebou získať domáce double. Pokaziť im to už môže len ich najväčší rival. Víťazi Slovnaft Cupu z predchádzajúcich dvoch sezón vyradili v semifinále tohto ročníka AS Trenčín a vo finále sa 8. mája stretnú s FC Spartak Trnava, ktorý postúpil do súboja o trofej vďaka dvom jasným víťazstvám nad FK Senica.

Finálový duel sa podobne ako v uplynulých dvoch rokoch odohrá na Tehelnom poli.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…