Domov FUTBAL Slovan v pohárovej Európe prekvapivo skončil

Slovan v pohárovej Európe prekvapivo skončil

Po tom, čo slovenský majster Slovan Bratislava pre pozitívne testovaných vo svojom tíme nemohol odohrať zápas 1. predkola Ligy majstrov na Faerských ostrovoch s KÍ Klaksvík a z európskej súťaže číslo jeden sa porúčal, ostalo mu len bojovať v Európskej lige. Ani tu sa však Slovan dlho neohrial. Po jednom zápase sa s pohárovou Európou nadobro lúči.

Pred dvoma týždňami sa v Slovane Bratislava udiala trénerská zmena. Pre neuspokojivé výsledky a herný prejav nezodpovedajúci značke Slovana sa musel z mužstva porúčať Ján Kozák ml., ktorého v tíme slovenského majstra vystriedal historicky najúspešnejší slovinský tréner Darko Milanič.

Mal sa odraziť dobrým výkonom aj výsledkom v druhom kvalifikačnom kole Európskej ligy. Neprišlo ani jedno a ani druhé.

Blízko postupu

Slovan v rámci 2 predkola EL prehral na trávniku fínskeho KuPS Kuopio 1:2, resp. 3:4 na strely zo značky pokutového kopu, pričom ešte minútu pred koncom predĺženia viedol 1:0. Hlavičkové zakončenie Žana Medveda zo 111. min však nebolo víťazné.

V poslednej minúte predĺženia vyrovnal Nigérijčan v zostave severanov Aniekpeno Udoh a v rozstrele z bieleho bodu zahodili svoje pokusy až dvaja slovanisti – Rafael Ratao a Nono.

„Sme veľmi sklamaní. Je frustrujúce, keď sme ešte dve minúty pred koncom držali priaznivý výsledok, no nakoniec sme nepostúpili ďalej. Očakávali sme náročný zápas, či už pre podmienky alebo spôsob hry, akým sa Kuopio prezentovalo.

Náš súper vysoko napádal, zbieral odrazené lopty a snažil sa hroziť z dlhých lôpt, čo sme však zvládali. Na toto sme boli pripravení. Príliš často sme sa však uchyľovali k dlhým loptám, neutvorili sme si dostatok postupných akcií.

Mali sme šance, no vo finálnej fáze nám často chýbal pokoj, posledná prihrávka či dotyk, prípadne lepšie riešenie,“ uviedol tréner Darko Milanič na oficiálnom webe ŠK Slovan Bratislava.

Katastrofická európska cesta Slovana

Belasí v tejto sezóne skončili v pohárovej Európe azda najhoršie ako sa len dalo. V Lige majstrov sa ani nedostali k tomu, aby odohrali zápas 1. kvalifikačného kola na Faerských ostrovoch.

Zatrhla im to Európska futbalová únia, lebo v oboch tímoch, ktoré prileteli na sever Európy, mal údajne jednu osobu nakazenú koronavírusom.

Automaticky teda pokračovali v Európskej lige, kde však po výkone, ktoré viaceré médiá označili za katastrofu, sa lúčia už po prvom zápase.

„Toto je veľmi frustrujúce, no sezóna sa nekončí a stále máme pred sebou cieľ v podobe obhajoby titulu. Jediné, čo nám teraz zostáva, je ďalej tvrdo trénovať a zlepšovať sa,“ doplnil tréner Milanič.red, SITA, foto: SITA, facebook

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…