Domov INÉ HÁDZANÁ Slovenky Prezidentský pohár nezískali

Slovenky Prezidentský pohár nezískali

Slovenské hádzanárky si na MS v Španielsku zahrajú o konečné 25. miesto, ktoré je zároveň finále Prezidentského pohára. Po tom, čo v základnej skupine nevyhrali ani jeden duel a obsadili poslednú priečku, dosiahli dve cenné víťazstvá v skupine II. Prezidentského pohára, ktorú aj vyhrali. Cennú trofej však napokon nezískali.

Zverenky trénera Pavla Streichera sa v II. Skupine Prezidentského pohára stretli najskôr s reprezentáciou Tuniska. Desať minút trvalo slovenskému tímu, kým začal potvrdzovať úlohu jasného favorita.

Tunisanky strelili úvodné dva góly zápasu, na druhej strane sa až v 5. minúte prvýkrát presadila Bajčiová. Po rozpačitej úvodnej desaťminútovke ovládli dianie na palubovke a otočili skóre a až do konca kontrolovali vývoj zápasu.

Pokoj dala slovenským reprezentantkám najmä päťgólová šnúra na začiatku druhého polčasu, vďaka ktorej viedli 22:14. Najlepšou strelkyňou slovenského tímu bola Réka Bíziková s deviatimi gólmi. Slovenky si pripísali svoje prvé víťazstvo na MS v Španielsku.

Aj v druhom zápase tejto skupiny boli slovenské hádzanárky jednoznačnými favoritkami. Paraguaj však dlho hrýzol a naše dievčatá sa herne trápili. O víťazstve definitívne rozhodli až v záverečnej štvrťhodine a napokon bolo z toho naoko pohodlné víťazstvo 33:27.

Najlepšou strelkyňou tímu bola s deviatimi presnými zásahmi Barbora Lanczová. „V prvom polčase sme mali problém adaptovať sa na hru súpera. Na našom bránkovisku bol neustály tlak, nevyhrávali sme osobné súboje, nezdvojovali a zle reagovali.

Po zmene strán sme mali už inú obranu, ktorá nútila strieľať Paraguajčanky z nepripravených pozícií a mohli sme chodiť do protiútokov.

Sme však radi, že sme duel dotiahli do relatívne jednoznačného víťazstva a postupu do finále Prezidentského pohára,“ povedal po zápase tréner Streicher.

Finále Prezidentského pohára

Slovenky sa v II. skupine Prezidentského pohára mali stretnúť ešte s Čínou. Ázijský tím však pre koronavírus odstúpil z turnaja a neodohral svoje dva záverečné duely, ktoré boli skontumované 0:10 v neprospech Číny.

Slovenské hádzanárky tak vyhrali skupinu s plným počtom bodov a postúpili do finále Prezidentského pohára, ktoré bolo zároveň aj zápasom o konečné 25. miesto na MS. V ňom sa Slovensko stretlo s víťazom skupiny I. – Angolou.

Vo finále však zverenky Pavla Streichera viedli iba v úvode (1:0 a 3:2). V podstate celý duel iba doťahovali tesný náskok súpera, ktorý napokon lepšie zvládol záver stretnutia a rozhodol o svojom triumfe. Najlepšou strelkyňou slovenského tímu bola Réka Bíziková, autorka siedmich gólov.

zápas o 25. miesto (Llíria):
Angola – Slovensko 23:21 (11:9)
Najvac gólov Angoly: Kassomaová 6, Guialová 6/1, Nengangová 4/1. Zostava a góly SR: Oguntoyová, Medveďová, Ivanicjová – Štefaniková 1, Lanczová 2, Rebičová, Trúnková 3, B. Bíziková, Bujnochová 1, R. Bíziková 7/2, Bajčiová 2/2, Holejová 2, Pócsiková 1, Hudáková 2, Pénzesová, Dulinová. Rozhodovali: Bon-ok Koo, Seok Lee (obaja Kór. rep.), vylúčenia: 5:4, 7m hody: 6/2 – 5/4

Slovenky dosiahli na šampionáte bilanciu tri víťazstvá (z toho jedno kontumačne) a štyri prehry. V základnej skupine nezískali ani bod, postupne prehrali s Maďarskom 29:35, Nemeckom 22:36 a Českom 23:24.

Pre slovenskú reprezentáciu to bol historicky iba druhý štart medzi svetovou elitou, na MS 1995 v Rakúsku a Maďarsku obsadila konečné 12. miesto.

sam, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…