Domov HOKEJ Slovenská 20-tka skončila na MS vo štvrťfinále

Slovenská 20-tka skončila na MS vo štvrťfinále

Slovenskí hokejisti do 20 rokov bojovali na prelome rokov na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. Mladíci v Kanade zlý dojem nezanechali, ale dieru do sveta neurobili. Až štvrté miesto v základnej skupine znamenalo, že sa už vo štvrťfinále stretli s jedným z najväčších favoritov na titul.

Slovenská dvadsiatka vstúpila ešte na konci roka 2020 do šampionátu skvele, keď si pripísala tri body za víťazstvo so Švajčiarmi. Následne sa Slováci stretli so silnými Kanaďanmi, ktorí deň predtým doslova roztrhali Nemcov 16:2.

Slovenskí mladíci súperovi zvučného mena čelili skvele a dokonca sa v závere dostali do power­‑play, keď prehrávali o jediný gól. Následný kanadský presný zásah do prázdnej bránky znamenal síce prehru 1:3, ale výkon proti najväčšiemu ašpirantovi na titul naplnil slovenských fanúšikov veľkými očakávaniami smerom k ďalšiemu priebehu turnaja.

Proti Nemcom však Slováci na tento výkon nenaviazali a prehrali s nimi po predĺžení 3:4. Bodík z tohto zápasu však znamenal istotu postupu do štvrťfinále. Suverénna prehra 0:6 s Fínskom nás odsunula až na štvrtú priečku a odsúdila na vyraďovací zápas proti ďalšiemu zámorskému tímu.

Proti neskoršiemu šampiónovi sa Slováci držali, keď ešte v druhej polovici záverečnej tretiny boli na „dostrel“ (2:3). Gól Američanov na 2:4 prinútil trénera na dlhú hru bez brankára, počas ktorej inkasoval slovenský tím piaty gól a bolo definitívne rozhodnuté o našom konci na turnaji.

Mladíci ukázali potenciál

„Vzali sme so sebou veľa mladých talentovaných hráčov. A oni ukázali potenciál. Musíme s nimi ďalej pracovať a veriť, že sa z nich stanú platní hráči. Nebojíme sa dať im šancu, ak uvidíme, že budú tvrdo pracovať a budú sa chcieť každý deň zlepšovať,“ komentoval tréner nášho výberu Róbert Petrovický.

S majstrovstvami sveta tejto vekovej kategórie sa mladí Slováci rozlúčili po šiesty raz za sebou prehrou vo štvrťfinále. Zatiaľ naposledy sa dostali o krok ďalej v roku 2015, keď si v kanadskom Toronte vybojovali bronzové medaily.

Bronzoví boli aj v roku 1999 vo Winnipegu. Sú to naďalej jediné dva medailové šampionáty v ére modernej samostatnosti Slovenska.

Majstrami sveta v hokeji v kategórii do 20 rokov sa napokon stali Američania, ktorí si vo finále poradili s Kanadou 2:0. V zápase o bronz triumfovali fínski mladíci nad rovesníkmi z Ruska 4:1.

ano, foto: SITA • Mladíci odišli na MS do 20 rokov

  Slovenská výprava cez víkend odcestovala na majstrovstvá sveta v hokeji do 20 rokov. Deň p…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
 • Chárovo jubileum v NHL

  V zámorskej NHL sa opäť pripomenuli aj slovenskí hokejisti. Útočník Montrealu Canadiens To…
 • Peel si už v NHL nepískne

  V zámorskom športe sa už viackrát stalo, že za neprimerané vyjadrenia lietali pokuty a tre…
 • Halák stúpa historickou tabuľkou

  Slovenský brankár Jaroslav Halák zaznamenal 2. čisté konto v tejto sezóne NHL a celkovo 52…
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Chárovo jubileum v NHL

V zámorskej NHL sa opäť pripomenuli aj slovenskí hokejisti. Útočník Montrealu Canadiens To…