Domov INÉ HÁDZANÁ Slovenské hádzanárky na MS v „európskej“ skupine

Slovenské hádzanárky na MS v „európskej“ skupine

Hádzanárky Slovenska si v decembri zahrajú na MS. Na šampionáte sa predstavia po udelení voľnej karty, ktorú od IHF dostali spolu s Poľskom. Obe krajiny predtým zhodne neuspeli v baráži o postup na MS. Radosť z účasti medzi svetovou elitou, vystriedalo sklamanie z minulotýždňového žrebu.

Slovenské hádzanárky sa v základnej E­‑skupine na MS 2021 v Španielsku stretnú s Nemeckom, Maďarskom a Českom. Slovenky počas žrebu figurovali vo výkonnostne najslabšom štvrtom koši.

Z elitného prvého koša vytiahli zverenkám trénera Pavla Streichera Nemky, z druhého Maďarky a z tretieho Češky. „Som sklamaný, že sa v našej skupine zišli štyri európske tímy.

Želali sme si stretnúť sa aj s krajinami s inou hádzanárskou filozofiou. Musíme to však brať tak, ako to je. V každom prípade je to silná skupina.

Najvyššie radím z kvalitatívneho hľadiska Maďarsko, ktoré to potvrdilo štvrťfinálovou účasťou aj nedávno na olympijských hrách v Tokiu, kam sa Nemecko nekvalifikovalo. Je úsmevné, že na slovensko­‑český súboj pocestujeme do Španielska,“ uviedol v prvej reakcii na žreb pre slovakhandball.sk tréner SR Pavol Streicher.

Pre Slovenky to bude prvý štart na vrcholnom podujatí po siedmich rokoch, keď sa zúčastnili na majstrovstvách Európy 2014 v Maďarsku a Chorvátsku.

Na MS budú účinkovať druhýkrát v ére samostatnosti, od ich doteraz posledného štartu uplynulo už 26 rokov – na šampionáte v Rakúsku a Maďarsku skončili v roku 1995 dvanáste.

MS v hádzanej žien 2021

Svetový šampionát sa uskutoční od 2. do 19. decembra 2021, dejiskami budú Castellón, Granollers, Llíria a Torrevieja. Premiérovo sa na ňom predstaví až 32 družstiev. Z ôsmich základných skupín postúpia do hlavnej fázy prvé tri tímy, ktoré utvoria štyri šesťčlenné skupiny.

Vyžrebovanie základných skupín na 25. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Španielsku:

A­­‑skupina: Francúzsko, Čierna Hora, Angola, Slovinsko
B­­‑skupina: Ruská hádzanárska federácia, Srbsko, Kamerun, Poľsko
C­­‑skupina: Nórsko, Rumunsko, Ázia 3, Ázia 4
D­­‑skupina: Holandsko, Švédsko, Severná Amerika 1, Ázia 5
E­­‑skupina: Nemecko, Maďarsko, Česko, SLOVENSKO
F­­‑skupina: Dánsko, Ázia 1, Tunisko, Kongo
G­­‑skupina: Chorvátsko, Ázia 2, Južná Amerika 1, Južná Amerika 3
H­­‑skupina. Španielsko, Rakúsko, Južná Amerika 2, Ázia 6

red, TASR, foto: internetNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…