Domov INÉ Slovenskí bejzbalisti sa pri premiére na ME víťazstva nedočkali

Slovenskí bejzbalisti sa pri premiére na ME víťazstva nedočkali

Slovenskí bejzbalisti sa minulý týždeň vôbec po prvýkrát predstavili na vrcholnom medzinárodnom podujatí. Na finálovom turnaji majstrovstiev Európy v talianskom Turíne však nedokázali zvíťaziť ani v jednom zápase a s elitnou kategóriou sa lúčia.

Už prvý zápas našim reprezentantom ukázal, že za európskou špičkou ešte slovenský bejzbal zaostáva. S vysoko favorizovaným Holandskom prehrali 0:11 po 7. inningu. Rovnakým výsledkom skončil aj ich druhý šampionátový zápas, v ktorom nestačili na Švédsko.

Prvé body si Slováci pripísali na svoje konto až v treťom svojom vystúpení, no na priateľnejší výsledok to aj tak nestačilo. Českým reprezentantom podľahli 3:13 a v D­-skupine tak obsadili posledné 4. miesto, čo ich poslalo do bojov o konečnú 9.-16. pozíciu.

Tesný rozhodujúci zápas

V play­-off boli blízko víťazstva, no Rakúsku napokon podľahli tesne 3:4 a museli zabojovať o udržanie sa medzi elitou. Rozhodujúci zápas s Ukrajinou im však taktiež tesne ušiel, hoci po prvej zmene vyhrávali 3:0, a neskôr aj 4:2. Od toho momentu však už bodoval len súper.

Po prehre 4:5 slovenskí bejzbalisti už vedeli, že sa s najvyššou európskou kategóriou lúčia. Víťazstvo napokon neprišlo ani v poslednom dueli. V zápase o konečné 15. miesto podľahli, opäť tesne, Francúzsku 5:6 až po jedenástej zmene.

max, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Verstappen a Thompsonová­‑Herahová získali športových Oskarov za rok 2021

Holandský pilot F1 Max Verstappen a jamajská šprintérka Elaine Thompsonová­‑Herahová sa st…