Domov INÉ Slovensko zbiera medaily v pomerne novom športe

Slovensko zbiera medaily v pomerne novom športe

Reprezentanti Slovenska vo footgolfe získali pre Slovensko na 3. majstrovstvách Európy EURO FOOTGOLF 2021 v maďarskom Büku 2 medaily. O jednu sa postarali muži v súťaži tímov a druhú pridala v súťaži žien Rebeka Režná.

Slováci v dramatickom zápase o 3. miesto zdolali Holandsko 3:2 a obhájili bronz z predchádzajúceho šampionátu. V mužskej kategórii si slovenskí footgolfisti pripísali tretiu medailu, zakaždým bronzovú: Na 2.

MS 2016 v Argentíne získal v jednotlivcoch bronz Ján Kozák ml., na 2. ME a 3. ME mužský tím. Ján Kozák je tak jediným slovenským foogolfistom, ktorý má bronz z MS aj ME.

„Vážim si to, teším sa, že sme získali medailu v takej silnej konkurencii a potvrdili sme našu kvalitu v takomto športe, akým je FootGolf. Verím, že FootGolf bude na Slovensku napredovať a posunieme ho na vyššiu úroveň. Rovnako som presvedčený, že na ďalších majstrovstvách sveta alebo Európy budeme lepší a posunieme Slovensko ešte vyššie,“ uviedol Kozák.

V kategórii žien získala historicky 1. medailu – podobne ako muži bronz za 3. miesto – Rebeka Režná. V seniorskej kategórii bol najlepším Slovákom Igor Šimončič na 4. mieste.

Čo je footgolf

Footgolf je kombináciou futbalu a golfu, kde sa kopaním do futbalovej lopty veľkosti č. 5 podľa pravidiel golfu, snažíte dostať túto loptu, na čo najmenej kopov do jamiek. Hráči footgolfu pre hru využívajú golfové pravidlá a hrá sa na golfových / footgolfových ihriskách s 18 alebo 9 jamkami (hrajú sa dve kolá). Jamky sú veľké o priemere 53 cm a s hĺbkou 30 cm.

Odpaliská môžu i nemusia byť totožné s odpaliskami golfistov a jamky sú väčšinou umiestňované mimo golfových greenov. Víťazí ten hráč, ktorý na najmenší počet kopov dostane loptu do všetkých jamiek. História footgolfu na Slovensku sa datuje od 21.2.2014, keď vznikla Slovenská FootGolfová Asociácia o.z. (SFGA). (zdroj: sfga.sk)

sam, TASR, foto: facebook/SFGA