Domov HOKEJ Slovenský hokej prešetruje NAKA

Slovenský hokej prešetruje NAKA

Minulý utorok zasahovala v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Národná kriminálna agentúra (NAKA). Zásah mal súvisieť s už dávnejšie medializovaným kontroverzným verejným obstarávaním. Hokejový zväz sľubuje plnú súčinnosť.

Vyšetrovatelia NAKA minulý týždeň navštívili sídlo slovenského hokejového zväzu, kde vykonávali procesné úkony, ktoré mali súvisieť s verejným obstarávaním hokejok. Informáciu najskôr potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Podľa zdroja televízie JoJ sa kriminalisti zaujímali aj o funkcionárov slovenského hokeja, hoci zadržané boli nateraz len dokumenty.

Ešte v ten istý deň potvrdil zásah NAKA aj samotný zväz. „Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja.

SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch. Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ.

Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti.

Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať,“ uvádza sa v stanovisku zväzu.

Problémov viac než dosť

Pravdou je, že SZĽH musí v poslednom čase riešiť viaceré vážne problémy. Do sporu s hokejovým zväzom sa dostal klub z Liptovského Mikuláša, ktorý minulú stredu prerušil svoju činnosť.

Dôvodom bolo zamietnutie prevodu licencie z  MHK 32 a.s. na SK 32 Liptovsky Mikuláš s.r.o. Zväz totiž obdržal informácie, ktoré naznačujú, že dôvodom prevodu licencie na novú spoločnosť je snaha zbaviť sa dlhov v starej spoločnosti.

Okrem toho vyhlásili štrajk aj rozhodcovia, ktorí žiadajú vyššie ohodnotenie svojej práce. Zväz sa s nimi na podmienkach zatiaľ nedohodol.

Zdá sa, že to nie je len koronavírus, čo ničí slovenský šport.

ano, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…