Domov INÉ Vodné športy Slovenský štvorkajak obhájil striebro

Slovenský štvorkajak obhájil striebro

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek získal na ME v Mníchove striebornú medailu v K4 na 500 m. Vo finále finišoval druhý so stratou +0,595 na domácu nemeckú loď v zostave Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Jacon Schopf, Max Lemke.

Slováci tak obhájili striebro z ME 2021 v Poznani. Vo finále štartovali v ôsmej dráhe a po úvodnej 250-ke figurovali na šiestej priečke. V druhej časti trate však vystupňovali tempo a vďaka skvelému finišu sa prepracovali na striebornú priečku.

Tesne zdolali bronzových Francúzov a za sebou nechali aj Ukrajincov, ktorí patrili k horúcim kandidátom na medaily.

Medaila hreje

Zalka si cení, že slovenská káštvorka dokázala v Mníchove vystupňovať svoj výkon. „Prvá jazda nebola najideálnejšia, semifinálová už bola lepšia a finále nám naozaj vyšlo. Rozhodovali milimetre, malé detaily a mali sme aj športové šťastie, ktoré je potrebné.

Je skvelé, že sme zakončili túto sezónu ziskom medaily. Ak by sme ju nevybojovali, veľmi by nám chýbala,“ uviedol Zalka. Aj Botek mal zo zisku cenného kovu veľkú radosť.

„Nevyzeralo to najlepšie, lebo po nevydarenej rozjazde sme dnes museli ísť semifinále. Podarilo sa nám však dobre zregenerovať. Vo finále bol veľmi dôležitý finiš. V závere pretekov boli vlny a trochu sme sa mykli.

Keby sme sa mykli ešte viac, zrejme by z toho nebolo striebro, lebo rozdiely boli veľmi malé, no našťastie to dopadlo dobre. Medaila hreje, je veľmi pekná.

Teraz sa pokúsim čo najlepšie skoncentrovať na nedeľňajšie finále K2 na 500 m, ktoré absolvujem spoločne s Erikom Vlčekom (7. miesto, pozn. red.),“ povedal „zadák“ slovenskej lode.

Slovenský štvorkajak, a to v zložení Peter Gelle, Ákos Gacsal, Tomáš Holka, Martin Rybanský postúpil do finále aj na dvojnásobnej trati. Obsadil siedme miesto, keď za víťaznou domácou nemeckou loďou zaostal o 6,410 s.

sam, TASR, foto: TASR/DPANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…