Domov TENIS Slovenským tenistom sa minulý týždeň darilo

Slovenským tenistom sa minulý týždeň darilo

Slovenská tenistka Chantal Škamlová sa stala víťazkou vo dvojhre na turnaji ITF v Káhire, keď vo finále zdolala turnajovú štvorku Anastasiu Nefedovovu. Tenista Filip Horanský sa zas prebojoval do finále dvojhry na challengerovom turnaji vo francúzskom Quimperi.

Bola dole, ale zvládla to

Chantal Škamlová si v Káhire na antuke ako tretia nasadená poradila vo finále s turnajovou štvorkou Anastasiou Nefedovovou z USA 6:4, 5:7, 6:4. Dvadsaťsedemročná Slovenka získala už svoj dvanásty singlový titul na okruhu ITF, naposledy sa z titulu vo dvojhre radovala v roku 2017. V debli ich má na svojom konte 38.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Australian Open s divákmi

„Som veľmi rada, že som štvortýždňovú šnúru v Egypte zakončila titulom. Dnešné finále nebolo ľahké. V druhom sete som nevyužila mečbaly a takmer celý tretí set som bola dole. O to viac je moje dnešné víťazstvo pre mňa cennejšie.

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí ma podporovali na diaľku a aj keď som bola v Egypte celú dobu sama, cítila som ich podporu. Tá mi v závere neskutočne pomohla,“ povedala zverenka Michala Ďurovca pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Vo finále neuspel

Filip Horanský prehral v nedeľnom finále dvojhry na challengeri v Quimperi, keď druhému nasadenému Sebastianovi Kordovi z USA podľahol dvakrát 1:6. Napriek tomu hodnotí týždeň veľmi pozitívne.

„Bol to pre mňa úspešný týždeň, vyhral som štyri ťažké zápasy. Dokázal som si, že viem hrať kvalitne aj v hale, ktorú som predtým veľmi neobľuboval. Škoda nedeľňajšieho finále, troška som zaostával fyzicky.

Navyše Korda podal v zápase excelentný výkon s minimom chýb a tak zaslúžene vyhral,“ zhodnotil pre web Slovenského tenisového zväzu (STZ) zverenec Ladislava Simona.

Horanský sa vďaka finálovej účasti výrazne priblížil ku svojmu rebríčkovému maximu, ktorým je 161. pozícia.

Zaostáva za ňou momentálne iba o dve priečky. „Som rád, že som sa priblížil k svojmu maximu a budem sa snažiť čo najskôr ho vylepšiť,“ dodal hráč NTC, ktorý v Quimperi ostáva, keďže ho na rovnakom mieste čaká ďalší turnaj.

sam, TASR, foto: TASR/Lukáš GrinajNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič titul na Australian Open neobháji, z krajiny ho deportovali

Novak Djokovič napokon titul na Australian Open neobháji. Srbského tenistu totiž po mnohýc…