Domov FUTBAL Španielske Kocúrkovo pokračuje: Zrušený zápas predsa len odohrajú

Španielske Kocúrkovo pokračuje: Zrušený zápas predsa len odohrajú

Nekončiaca sága v španielskej druhej najvyššej futbalovej súťaži má, zdá sa, rozuzlenie. Nateraz však nie je celkom jasné, či ním celá kauza skončí alebo ju to uvrhne do ďalšej fázy. Zápas La Ligy 2 medzi Deportivom La Coruňa a Fuenlabradou napokon odohrajú.

Radosť z rozhodnutia súťažného oddelenia španielskej národnej futbalovej federácie, ktorá nariadila dohrať pôvodne zrušený zápas medzi Deportivom La Coruňa a Fuenlabradou, majú jedine v tíme zo španielskeho predmestia.

Ak totiž Fuenlabrada v tomto dueli získa aspoň bod, zahrá si play-off o postup do La Ligy. Toto rozhodnutie sa však vôbec nepáči hráčom Elche, ktorí by v takomto prípade o svoje miesto v play-off prišli.

Spokojnosť vo Fuenlabrade

Zápas posledného kola La ligy 2 medzi Deportivom a Fuenlabradou sa neodohral pre masívny výskyt koronavírusu práve v tíme Fuenlabrady. Vedenie súťaže rozhodlo, že súboj sa ani dohrávať nebude.

Nasledovala vlna sťažností, žiadostí a podnetov, ktorá napokon vyústila do nariadenia odohrať spomenutý zápas. „Spravodlivosť sa potvrdila. Bojovali sme za to, aby sme mohli dokončiť súťaž na hracej ploche, tak je to správne,“ vyhlásil tréner Fuenlabrady José Ramón Sandoval.

Elche bude bojovať

Jeho nadšenie však pochopiteľne nezdieľajú v tíme Elche. Predstavitelia tohto klubu sú pripravení bojovať o už predtým prisúdené miesto v play-off.Apelujú tým, že nie je fér, že Fuenlabrada má možnosť o postupe rozhodnúť v zápase proti súperovi, ktorému už o nič nejde a tiež nebude splnená podmienka, že všetky zápasy posledných dvoch kôl sa odohrajú v rovnakom termíne.

Pripomeňme tiež, že oprávnenosť rozhodnutia naštrbuje aj fakt, že funkcionár Fuenlabrady je synom prezidenta La Ligy Javiera Tebasa.

Prezident La Ligy Javier Tebas

Chcú rozšíriť súťaž

Dohrávať zápas sa nechce ani Deportivu a dokonca kolujú obvinenia, že jeho hráči v posledných dňoch neabsolvovali ani povinné testovanie. Ich už pred vypadnutím do tretej ligy nezachráni ani prípadná výhra, preto sa vedenie klubu rozhodlo bojovať o zotrvanie v súťaži inak.

Celú kauzu okolo koronavírusom poznačenej sezóny by mohlo vyriešiť rozšírenie súťaže. Tento návrh sa pozdáva aj Espanyolu Barcelona, ktoré by sa tak vyhlo zostupu z najvyššej súťaže do tej druhej.

Zápas medzi Deportivom a Fuenlabradou je naplánovaný už na túto stredu. Zdá sa však, že ani jeho odohranie futbalové vody v Španielsku neupokojí. Mimochodom play-off sa pôvodne malo začať už 28. júla. Posuny termínov tak možno budú mať vplyv aj na štart novej sezóny.ano, foto: SITA, internet

  • Kocúrkovo v Španielsku. Kontroverzný záver druhej ligy

    Záver druhej najvyššej španielskej futbalovej súťaže je stále mimoriadne zamotaný a reakci…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…