Domov INÉ HÁDZANÁ Spokojnosť so žrebom na ME 2022 v hádzanej mužov

Spokojnosť so žrebom na ME 2022 v hádzanej mužov

Minulý týždeň vyžrebovali zloženie základných skupín Majstrovstiev Európy v hádzanej mužov 2022, ktoré sa budú konať na Slovensku a v Maďarsku. Slovenské dejiská – Bratislava a Košice sa môžu tešiť na atraktívne zápasy.

Európsky šampionát sa uskutoční od 13. do 30. januára 2022 na Slovensku a v Maďarsku. Slováci sa v základnej F­-skupine v košickej Steel Aréne stretnú s Nórskom, Ruskom a Litvou, na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave sa bude hrať „déčko“ s Nemeckom, Rakúskom, Bieloruskom a Poľskom a aj E­-skupina, v ktorej figurujú Španielsko, Švédsko, Česko a Bosna a Hercegovina.

Atraktívne tímy

Prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša i predseda predstavenstva organizačného výboru ME 2022 Igor Nemeček sa zhodli, že v prípade plnohodnotnej diváckej účasti by ME mali byť úspešné aj po finančnej stránke. Žreb totiž prisúdil slovenským dejiskám fanúšikovsky atraktívne tímy.

„Žreb ma potešil, pretože na Slovensku uvidíme európske top tímy a tak­isto mužstvá z okolitých krajín, ktoré môžu prilákať do hál veľké množstvo fanúšikov. Mali sme v Bratislave nasadené v jednej skupine Nemecko a v druhej Česko a k nim sme dostali Rakúšanov i Poliakov.

To je veľmi dobré, pretože najmä Poľsko je krajina s obrovským zázemím fanúšikov, ktorí za svojím tímom cestujú a záujem o hádzanú je tam naozaj veľmi veľký. Takže si myslím, že ak fanúšikovia budú môcť na tribúnach byť a pevne v to verím, tak haly by mali byť plné,“ myslí si šéf SZH.

Dosiahneme prvé víťazstvo na ME?

Holeša je optimista aj pri pohľade na zloženie „slovenskej“ skupiny v Košiciach: „Mal som naozaj celý týždeň v hlave ‚skupinu smrti‘ s Nórskom, Dánskom a Holandskom, čo by nebolo pre nás veľmi dobré. Napokon máme v skupine Rusko a Litvu, s ktorými sme v minulosti dokázali odohrať vyrovnané zápasy, takže to nie je zlé a verím, že sa pobijeme o čo najlepší výsledok.“

Radosť po žrebe netajil ani Nemeček, šéf slovenského štábu organizátorov: „Po organizačnej stránke sme s výsledkom žrebu veľmi spokojní, pretože do Bratislavy i Košíc prídu silné tímy, aj čo sa týka fanúšikovskej základne.

Do hlavného mesta zavítajú okrem Čechov aj ďalší naši susedia Rakúšania a Poliaci, takže som presvedčený, že vstupenky na zápasy sa budú predávať veľmi dobre. Verím aj tomu, že slovenskí hádzanári dosiahnu svoje prvé víťazstvá na ME a postúpia do ďalšej fázy turnaja v Bratislave.

red, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HÁDZANÁ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov s…