Domov INÉ Športovci budú mať karanténne centrum

Športovci budú mať karanténne centrum

O cieli vytvoriť karanténne športové centrum pre vrcholových športovcov informoval vládny splnomocnenec pre šport Karol Kučera. Podľa neho s týmto plánom hlavný hygienik Slovenska Ján Mikas súhlasí.

Kučera o karanténnom centre informoval na svojom facebokovom profile a pripojil fotografiu zo stretnutia s Mikasom, štátnym tajomníkov pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Ivanom Husárom a tiež predsedom dozornej rady X­‑BIONIC® SPHERE, a. s., Jurajom Bačom.

„Pripravujeme pre ťažké časy, ktoré nás ešte čakajú, karanténne športové zázemie – „športovú bublinu“ pre vrcholových športovcov v Olympijskom tréningovom centre v X­‑Bionic Sphere.

To aby sa mohli pripravovať, zostali fit a necestovali v týchto časoch na ďaleké sústredenia. Je to na dobrej ceste.

Od hlavného hygienika sme podporu dostali, budúci týždeň to bude schvaľovať Ústredný krízový štáb,“ napísal Karol Kučera.

Išlo by o vytvorenie tzv. bubliny, teda uzavretého priestoru, v ktorom by sa mohli športovci pripravovať v kvalitných podmienkach.

Súčasťou centra by okrem športovcov, trénerov, či najbližších rodinných príslušníkovi boli aj zamestnanci strediska, ktorí by tiež bývali priamo v areáli a nevychádzali by z neho.

„Zhodli sme sa, že je lepšie mať situáciu pod kontrolou a mať strategických vrcholových športovcov spoločne v jednom centre ako roztrúsených po viacerých športoviskách v krajine, čím by hrozilo vyššie riziko prenosu nákazy.

Športovci by boli v stredisku testovaní a následne izolovaní, čím by sme im vytvorili bezpečné podmienky na prípravu a zabránili by sme šíreniu nákazy.

Platili by tam prísne hygienické opatrenia,“ informoval nedávno prezident SOŠV Anton Siekel.

red, SITA, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…