Domov Nezaradené Spoznali sme víťazov a víťazky Slovenského pohára v hádzanej

Spoznali sme víťazov a víťazky Slovenského pohára v hádzanej

V Topoľčanoch sa cez víkend rozhodlo o držiteľoch Slovenského pohára v hádzanej pre sezónu 2021/22. V ženskej súťaži sa vo finále stretli obhajkyne titulu hráčky MŠK Iuventa Michalovce s HC DAC Dunajská Streda, v mužskej zas hádzanári MŠK Považská Bystrica s HK Košice.

Víťaz SP v mužskej i ženskej súťaži získal právo štartovať v Európskej lige 2022/23. V prípade, že víťaz pohára sa stane aj majstrom SR, toto právo prejde na finalistu. Účastníci finále si odniesli aj finančné odmeny – 1200 € pre víťaza a 700 pre zdolaného finalistu.

Považania predčili Košice

Košičania, ktorí získali trofej už deväťkrát a predtým vyradili obhajcu Tatran Prešov, v nedeľnom finále ťahali za kratší povraz. Hádzanári MŠK Považská Bystrica získali po víťazstve 28:25 Slovenský pohár štvrtýkrát v histórii.

Považania predtým vybojovali cennú trofej v rokoch 2001, 2006 a 2019. Víťaza vo finále strelecky ťahal Martin Briatka, autor 8 presných zásahov.

Obhájili titul

V ženskej súťaži obhájili triumf v Slovenskom pohári hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce, keď zdolali HC DAC Dunajská Streda 23:21.

Trofej získali vo svojej histórii už rekordný 12. krát, z toho deväťkrát za sebou. Iuventa sa naposledy tešila zo zisku pohára v ročníku 2019/20, v uplynulej sezóne sa domáca pohárová súťaž nehrala pre pandémiu koronavírusu.

Pre DAC to bola prvá finálová účasť. Najlepšou strelkyňou finále bola Ivana Godečová z Iuventy s 9 presnými zásahmi.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Nezaradené
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tragédia v Indonézii: Pri nepokojoch na štadióne zahynulo 131 ľudí

Nepokoje na futbalovom zápase v Indonézii si vyžiadali najmenej 131 obetí, ďalších 100 ľud…