Domov FUTBAL Stanislav Šesták kopačky ešte na klinec nezavesí

Stanislav Šesták kopačky ešte na klinec nezavesí

Stredopoliar Stanislav Šesták v rozhovore pre médiá v rámci zrazu slovenskej futbalovej reprezentácie pred začiatkom prípravy na majstrovstvá Európy. Senec, 19. máj 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

Stanislav Šesták patril medzi opory nielen v reprezentácii, ale aj v kluboch ktorých pôsobil. Má za sebou veľmi úspešnú kariéru. Naposledy hral v susednom Maďarsku, kde sa však dohodol na predčasnom rozviazaní spolupráce. Po ukončení kariéry v reprezentácii myslel aj na koniec na klubovej úrovni. Nakoniec sa však rozhodol, že bude pokračovať. Dohodol sa s druholigovým Popradom.

Prečo ste sa nakoniec rozhodli pre Poprad?
S Popradčanmi som bol v kontakte tri mesiace a od začiatku mi bol tento klub veľmi sympatický. Na jeho čele stojí fantastický človek. Pôvodne som mal namierené do Tatrana Prešova, no keď na povrch vyplávala informácia, že Myjava nebude v najvyššej súťaži pokračovať, rozhodol som sa pre Poprad. Ešte pred tým som sa rozprával s trénerom Prešova a povedal som mu, že pre nich bude lepšie ak dajú príležitosť mladým hráčom. Navyše do Tatier veľmi rád chodievam lyžovať.

Fanúšikovia budú od vás očakávať veľa gólov.
Tlak na svoju osobu si nepripúšťam. Chcem mať v prvom rade radosť z futbalu. Chcem, aby ostatní chlapci získali motiváciu a spolu sme niečo dosiahli.

Pochodili ste veľa kvalitných súťaží. Kde ste sa cítili najlepšie?
Najlepšie som sa cítil v Turecku. V Ankaragücü okrem mňa vtedy pôsobil aj Robo Vittek, Marek Sapara, niekoľko Čechov a Poliakov. Boli sme skvelá partia. Veľa voľných chvíľ sme trávili spolu. Mne sa darilo aj vo futbale. Nastrieľal som desať gólov. Nebolo zle ani v Maďarsku, keď sme všetko vyhrávali. Škoda, že sme potom neuspeli v Lige majstrov.

Naposledy ste pôsobili v Maďarsku. Vedeli by ste porovnať úroveň slovenskej a maďarskej ligy?
Keďže som pôsobil niekoľko rokov v zahraničí, stratil som prehľad o našej lige. O maďarskej môžem povedať toľko, že je tam päť dobrých mužstiev a ostatné sú na jednej úrovni. Štadióny majú v lepšom stave. Aj u nás sa v tejto veci začalo konečne konať.

SZ0217_dočítate

Juraj Valko, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…