Domov INÉ Strelectvo SP: Barteková s dvomi striebrami

Strelectvo SP: Barteková s dvomi striebrami

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Danka Barteková získala na finálových pretekoch Svetového pohára v cyperskej Larnake dve druhé miesta. Na Prezidentskom pohári skončila druhá v skeete žien a rovnakú priečku si vystrieľala aj vo finále súťaže miešaných dvojíc spolu s Dánom Jesperom Hansenom.

Barteková bola po Svetovom pohári v Larnake nadmieru spokojná. „Veľmi sa teším z dvoch strieborných medailí, ktoré som získala na Prezidentskom pohári.

Jednu z nich som získala v mixe a dá sa povedať, že to bola taká experimentálna súťaž, pretože sme testovali navrhnuté pravidlá pre Paríž 2024. Bolo to všetko nové a dojmy sú momentálne zmätočné.

V súťaži v mixe som si vyžrebovala svetovú jednotku a človeka, ktorý mi sedí ľudsky aj strelecky. Je obrovský talent športovej streľby, má fantastický tajming a vedenie streľby. Bola to príjemná skúsenosť,“ sprostredkoval vyjadrenia slovenskej reprezentantky jej mediálny manažér Jozef Korbel.

Ostatné reprezentantky bez finále

Nedarilo sa trapistkám. Olympijská víťazka Zuzana Rehák Štefečeková sa neprebojovala zo semifinále do záverečných bojov, v kvalifikácii skončila Jana Špotáková.

V mixe nepostúpila Rehák Štefečeková spolu s Čechom Jiřím Liptákom z kvalifikácie, v nej si naopak vybojovala postup do semifinále Špotáková s Francúzom Antoninom Desertom. Do finále sa však neprebojovali.

red, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …