Domov FUTBAL Štvrťfinálová krivda Slovákov na ME v malom futbale

Štvrťfinálová krivda Slovákov na ME v malom futbale

Na domácich majstrovstvách Európy inkasovali iba dva góly, no napriek tomu sa reprezentanti Slovenska v malom futbale neprebojovali medzi najlepšiu štvoricu. Po štvrťfinálovej prehre s Azerbajdžanom 0:1 cítili trpkosť, ktorá vychádzala zo sporného pokutového kopu, ktorý duel rozhodol.

Slováci chceli vo štvrtkovom zápase nadviazať na predošlé výsledky a proti Azerbajdžanu nastúpili s cieľom postúpiť. Bezgólovú partiu zlomil gól Elvina Alizadu z pokutového kopu v 42. minúte. Predchádzal mu zákrok, ktorý slovenský tím nepovažoval za nedovolený.

„Hráč Azerbajdžanu sa v danom momente nemal ako dostať k lopte, a tak sa hodil na zem. Rozhodca mu na to skočil. To súvisí s celkovou úrovňou rozhodcov na turnaji, ktorí boli na katastrofálnej úrovni. Nehovorím to iba k tomuto zápasu.

Arbitri, ktorí tu pískali, nemajú na takejto scéne čo robiť. Takýto rozhodca z Česka sa má učiť doma a nie na ME. Netýkalo sa to však iba jeho.

Rozhodcovia nevedeli správne posúdiť fauly a mali z toho hokej. Potom vstupovali neadekvátnym spôsobom do zápasov,“ hneval sa tréner SR Ladislav Borbély.

Jediná prehra

Pre slovenský tím to bola jediná prehra na turnaji, ktorý sa pre nich skončil po štvrťfinále. „Priebeh zápasu ukázal, že sme sa kvalitatívne posunuli.

Na turnaji sme prehrali iba jeden zápas, žiaľ, ten najdôležitejší a nie naším pričinením,“ povedal slovenský kormidelník. Jeho zverenci dosiahli celkové skóre 9:2 a po úspešnom vstupe do turnaja aj následnej vyraďovacej fázy mysleli na viac než štvrťfinále.

„Z piatich zápasov sme inkasovali prakticky iba jeden gól, ten druhý bol vlastný. Štvrťfinálový zápas sme nezvládli optimálne, nedokázali sme sa vyrovnať so stratou ofenzívnych hráčov.

Prejavilo sa to v tom, že sme mali problém podržať si loptu v útočnej fáze a pripraviť gólové pozície. To nám bolo dovtedy vlastné, no tentoraz dominoval Azerbajdžan.

Reálny výsledok toho zápasu je pre mňa bezgólový,“ uviedol Borbély. Hoci diváci po zápase nešetrili piskotom, domácim reprezentantom adresovali uznanlivý potlesk.

„Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť, no náš koniec má trpkú príchuť. Keď opadnú emócie, tak to budeme hodnotiť kladne. Nechali sme tam srdce, ale žiaľ, niektoré veci nevieme ovplyvniť,“ zdôraznil brankár Stanislav Pella.

Majster Európy

Práve Azerbajdžan sa napokon tešil z titulu európskeho šampióna. Reprezentanti Azerbajdžanu prekvapili najväčších favoritov a na 10. ME získali vôbec prvú medailu z veľkého šampionátu, a to hneď zlatú.

Hráči Azerbajdžanu zdolali v sobotňajšom finále v košickej Steel aréne Rumunsko, ktoré je so 6 titulmi najúspešnejšia krajina v 12-ročnej histórii ME, 1:0 gólom Sejmura Mammadova z nadstaveného času prvého polčasu.

max, TASR, foto: TASR/František Iván   • Slováci podľahli Kazachstanu aj druhýkrát

    Slovenskí futbaloví reprezentanti pokračovali v Lige národov po domácej prehre s Kazachsta…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…