Domov FUTBAL Suárez predviedol v Atléticu Madrid parádny debut

Suárez predviedol v Atléticu Madrid parádny debut

Len pár dní po tom, čo sa tretí najlepší strelec v histórii FC Barcelona so slzami v očiach lúčil s katalánskym veľkoklubom, ukázal kanonierske schopnosti v novom pôsobisku. Svoj debut v drese Atlética Madrid okorenil Luis Suárez dvoma gólmi a pridal aj gólovú asistenciu. A to na ihrisku strávil iba 20 minút.

Odchod Luisa Suáreza z FC Barcelona sprevádzali nevôľa fanúšikov aj kapitána Lionela Messiho. Pri minulotýždňovom odchode z Nou Campu dokonca novinári zaznamenali slzy v očiach 33-ročného Uruguajčana.

Darmo, veď v drese „blaugranas“ strávil šesť sezón a klubu pomohol k zisku trinástich trofejí, vrátane celkového úspechu v Lige majstrov 2014/2015.

Len dvaja hráči dali vo farbách barcelonského veľkoklubu viac gólov ako práve Suárez (198), a to Lionel Messi (634) a César Rodríguez (232).

Po zmene trénera sa však musel z Barcelony porúčať. Za šesť miliónov eur ho dokúpil konkurenčný madridský klub, ktorý sa už roky netají najvyššími ambíciami.

Fantastický debut

Ako sa však vraví, každý koniec je novým začiatkom a pre nebezpečného zakončovateľa môže byť prestup do Atlética Madrid napokon skutočne vydareným. Veď v novom drese zaznamenal debut snov.

K víťazstvu svojho nového tímu 6:1 nad Granadou prispel dvomi presnými zásahmi a pridal aj asistenciu. A to prišiel na trávnik až v 70. minúte, keď vystriedal Diega Costu.

„Mal som skvelé privítanie a dobré pocity od samého začiatku. To sa prejavilo aj na ihrisku. Niekedy je zmena pre hráča dôležitá,“ uviedol Luis Suárez.

Suárezovi jeho premiéru noví spoluhráči podstatne uľahčili. Keď prišiel na ihrisku, na ukazovateli skóre svietilo už 3:0 po presných zásahoch Diega Costu, Ángela Correu a Joaa Félixa.

Keď v 72. min pridal Marcos Llorente štvrtý gól favorita, skvelou kolmicou ho vysunul práve Suárez. A potom to už skúsený 113-násobný uruguajský reprezentant vzal na seba.

V 85. min ďalekonosnou hlavičkou upravil na 5:0 a v tretej minúte nadstaveného času pečatil na konečných 6:1. Pri tomto góle najprv pravačkou nastrelil pravú žrď bránky Granady a odrazenú loptu poslal ľavou nohou do siete.

red, SITA, foto: facebook