Domov FUTBAL Sumár osemfinále EL: Škrtel nepostúpil, Škriniar sledoval postup z lavičky

Sumár osemfinále EL: Škrtel nepostúpil, Škriniar sledoval postup z lavičky

Európsky futbal sa vrátil. V uplynulých dňoch skompletizovali osemfinálové zápolenia v druhej najprestížnejšej pohárovej súťaži na starom kontinente. Na súpiskách tímov, ktoré bojovali o postup do štvrťfinále Európskej ligy boli aj dve slovenské mená. Martin Škrtel za turecký Basaksehir odohral celý zápas, no do ďalšej fázy súťaže sa už nepozrie. Milan Škriniar bude mať možnosť zahrať si štvrťfinále, no postup svojho tímu sledoval len z lavičky.

Prinášame vám sumár všetkých tohtotýždňových osemfinálových zápasov Európskej ligy 2019/2020. Vo štvrťfinále sa môžeme tešiť na zaujímavé súboje, ktoré sa odohrajú v Nemecku.

FC Kodaň – Basaksehir 3:0 (1:0)

prvý zápas 0:1, postupuje FC Kodaň

Góly: 4., 53. Wind, 62. Falk

Turecký novopečený majster v zostave aj s naším obrancom Martinom Škrtelom cestoval do dánskeho hlavného mesta. Domáci však manko z prvého zápasu zmazali už v 4. minúte zápasu, keď sa presadil Wind.

Rovnaký hráč v 53. minúte nasmeroval Kodaň do štvrťfinále a následne v 62. minúte prihrával na gól Falka, ktorý pečatil postup dánskeho zástupcu. Škrtel odohral celý zápas, no sezónu si nepredĺži.

Šachtar Doneck – Wolfsburg 3:0 (0:0)

prvý zápas 2:1, postupuje Šachtar

Góly: 89., 90+. Moraes, 90+. Solomon

Šachtar si z prvého zápasu priniesol veľmi nádejný výsledok a zdalo sa, že v prvom polčase sa rozhodol ho len brániť. V druhom polčase sa trochu zaiskrilo, keď sa v krátkom čase začervenalo na oboch stranách.

V 68. minúte sa z ihriska porúčal domáci Khocholava, v 70. zas hosťujúci Brooks. Zápas mal šialený záver. Keď v 89. minúte upokojil domáci tím svojím gólom Moraes, zdalo sa, že Ukrajinci zvíťazia najtesnejším rozdielom.

V nadstavenom čase sa však do streleckej listiny zapísal aj Solomon a po druhýkrát Moraes a po viac ako vyrovnanom priebehu viac ako jednoznačne zvíťazil Šachtar 3:0.

Inter Miláno – Getafe 2:0 (1:0)

prvý zápas sa nehral, postupuje Inter

Góly: 33. Lukaku, 83. Eriksen

Inter a Getafe nestihli pred tým, ako vypukla koronavírusová pandémia, odohrať prvý osemfinálový zápas. Ich boj o postup sa tak obmedzil len na jeden zápas na neutrálnom ihrisku, v nemeckom Gelsenkirchene.

Slovenský obranca v službách modročiernych však sledoval duel iba z lavičky. O v poslednom čase kritizovanom Škriniarovi sa stále viac šíria reči o jeho odchode z Milána.

Aj bez neho v zostave Inter nedovolil svojmu súperovi skórovať a po góloch Lukakua a Eriksena sa teší z postupo do štvrťfinále.

Manchester United – LASK Linz 2:1 (0:0)

prvý zápas 5:0, postupuje Manchester

Góly: 57. Lindgard, 88. Martial – 55. Wiesinger

Po debakli, ktorý Linz utŕžil v prvom zápase, mohol v druhom už len ako-tak zachraňovať svoju česť. A treba povedať, že sa to Rakúšanom podarilo.

Celý prvý polčas držali na Old Trafforde bezgólový stav a v 55. minúte sa dokonca vďaka Wiesingerovi ujali vedenia. O dve minúte neskôr však schladil eufóriu hostí Lindgard a pre Linz viac ako prijateľnú remízu odvrátil krátko pred koncom Martial.

Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers 1:0 (0:0)

prvý zápas 3:1, postupuje Bayer

Gól: 51. Diaby

Výsledok 1:3 z prvého zápasu bol pre Rangerov v odvete priveľké sústo. Domáci prevýšili Škótov vo všetkých herných činnostiach a najtesnejšia prehra je pre Glasgow za daných okolností skvelým výsledkom.

Veď v Leverkusene počas celého zápasu nevyslali na bránku Hrádeckého ani jedinú strelu. Duel rozhodol zásah Diabyho krátko po zmene strán.

FC Sevilla – As Rím 2:0 (2:0)

prvý zápas sa nehral, postupuje Sevilla

Góly: 22. Reguilon, 44. En Nesyri

Podobne ako v prípade Inter-Getafe, ani Sevillčania s Rimanmi nestihli odohrať prvý osemfinálový duel a o postupujúcom tak rozhodol jediný zápas hraný v nemeckom Duisburgu.

Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase, keď najskôr Reguilon poslal Španielov do vedenia, aby na konečných 2:0 pečatil minútu pred koncom prvého polčasu En Nesyri.

Sevillčania sa síce tešili z gólu aj v druhom polčase, no ich radosť prekazil VAR, ktorý neuznal gól Koundeho pre ofsajd. Ani nervózny záver, ktorý vyvrcholil v červenú kartu pre Rimana Manciniho, už na výsledok nemal vplyv.

FC Bazilej – Frankfurt 1:0 (0:0)

prvý zápas 3:0, postupuje Bazilej

Gól: 88. Frei

Bazilej si z marcového zápasu vo Frankfurte priniesol pohodlný náskok 3:0 a v odvete tak nemusel vymýšľať nič špeciálne. Hoci bol takmer počas celého zápasu pod tlakom, vlastnú bránku bránil takmer dokonale a na gólmana Nikoliča prešla jediná strela.

To domáci ohrozili Trappa až šesťkrát, pričom strela Freia v 88. minúte skončila za jeho chrbtom. Bazilej prekvapivo vyradil nemeckého zástupcu sumárnym výsledkom 4:0.

Wolverhampton Wanderers – Olympiakos Pireus 1:0 (1:0)

prvý zápas 1:1, postupuje Wolves

Gól: Jimenez (penalta)

Hoci boli domáci favoritmi duelu, strachovať o postup sa museli až do záverečného hvizdu. Už v 9. minúte síce nasmeroval Wolves do štvrťfinále po nariadenej penalte Jimenez, no to bolo z pohľadu domácich všetko.

Ďakovať môžu isto aj VARu, ktorý celkom správne neuznal gól Grékov z 29. minúty pre ofsajd v začiatku akcie.

Olympiakos síce predviedol veľkú chuť po góle, Wolves však najtesnejšie víťazstvo ubránili a tešia sa z vydretého postupu.