Domov FUTBAL Sumár osemfinále LM: Juventus aj Real skončili

Sumár osemfinále LM: Juventus aj Real skončili

Minulý týždeň priniesol návrat futbalu najskôr v podobe súťaže číslo dva na európskom kontinente, aby fanúšikov v piatok a sobotu bavil futbal najvyššej úrovne. V Lige majstrov ostávalo odohrať ešte polovicu z odvetných osemfinálových stretnutí, aby bola štvrťfinálová osmička kompletná.

Ešte pred vypuknutím koronakrízy si miesto vo štvrťfinále Ligy majstrov zaistili Lipsko, ktoré vyradilo Tottenham (1:0 a 3:0), Atlético Madrid, ktoré si poradilo s obhajcom trofeje Liverpoolom (1:0 a 3:2), Atalanta, ktorá proti Valencii predviedla útočnú kanonádu (4:1 a 4:3) a parížsky Saint-Germain, ktorý vyradil Dortmund (1:2 a 2:0).

Futbalových fanúšikov tak čakala porcia štyroch kvalitných zápasov, ktoré priniesli koniec v milionárskej súťaži aj pre favoritov.

Juventus Turín – Olympique Lyon 2:1 (1:1)

prvý zápas 0:1, postupuje Lyon

Góly: 43., 60. Ronaldo (prvý z penalty) – 12. Depay (penalta)

Už v 12. minúte dostali hostia výhodu pokutového kopu, po tom, čo šiel v šestnástke k zemi, a treba podotknúť, že celkom nezavinene, Aouar. Kapitán Depay s absolútnym chladom poslal Lyon do vedenia.

Pre Juventus to znamenalo nutnosť streliť aspoň tri góly. Tejto úlohy sa ujal kto iný ako Cristiano Ronaldo.

Prvýkrát trafil Portugalčan do čierneho z bieleho bodu krátko pred koncom polčasu, po tom, čo rozhodca videl ruku v múre Lyonu pri štandardke domácich.

Ronaldov druhý gól v 60. minúte dal „starej dáme“ veľkú nádej, veď polhodina je pri útočnej sile, ktorou Juventus disponuje, viac ako dosť.

Lyon sa však dokázal ubrániť a celkom senzačne vyradil jedného z najväčších ašpirantov na zisk ušatej trofeje.

Manchester City – Real Madrid 2:1 (1:1)

prvý zápas 2:1, postupuje Manchester City

Góly: 9. Sterling, 68. Gabriel Jesus – 28. Benzema

V ten istý večer padol aj ďalší gigant európskeho, i svetového futbalu. Pravda, na rozdiel od Juventusu ho vyradil tím, ktorý rovnako patrí medzi TOP európske mužstvá.

Biely balet inkasoval na Etihad Stadium už v 9. minúte. Séria prihrávok pred vlastnou bránkou sa Realu nevyplatila a po obrovskej chybe obrancu Varaneho nemal najmenší problém poslať loptu za Courtoisov chrbát Sterling.

Na jeho gól však dokázal odpovedať Benzema ešte pred prestávkou a zápas bol tak opäť otvorený. Bližšie do štvrťfinále priblížil domácich v 68. minúte Gabriel Jesus.

Nešťastníkom bol aj v tomto prípade Varane, ktorého pri snahe o hlavičku najskôr lopta preskočila, aby ju následne poslal priamo na kopačku Jesusa, ktorý už nemal problém prekonať Courtoisa.

Dvomi zbytočnými gólmi poznačený španielsky majster sa už na viac nezmohol a s Ligou majstrov sa lúči.

FC Barcelona – SSC Neapol 3:1 (3:1)

prvý zápas 1:1, postupuje FC Barcelona

Góly: 10. Lenglet, 23. Messi, 45+. Suarez (penalta) – 45+. Insigne (penalta)

Po neuspokojivých výsledkoch v závere domácej súťaže bol jednoznačný cieľ Barcelony proti Neapolu, v zostave aj s naším Stanom Lobotkom, uspieť. A toto odhodlanie bolo na Kataláncoch vidieť od úplného začiatku.

Skóre otvoril v 10. minúte Lenglet, v 23. zvyšoval Messi na 2:0 a v 30. sa tešil opäť. Až VAR, ktorý neuznal jeho druhý gól pre ruku, akoby pribrzdil kanonádu „blaugranas“.

Napriek tomu si domáci predsa len ešte pred prestávkou pripísali aj tretí gól. Po faule na Messiho sa už v nadstavenom čase z bieleho bodu nemýlil Suarez.

Rovnakú možnosť však zakrátko dostali aj hostia. Insigne ešte pred polčasovou prestávkou uzatváral na konečných 3:1 z pohľadu katalánskeho veľkoklubu.

Bayern Mníchov – Chelsea Londýn 4:1 (2:1)

prvý zápas 3:0, postupuje Bayern

Góly: 10. a 84. Lewandowski (prvý z penalty), 24. Perišič, 76. Tolisso – 44. Abraham

Najlepší bundesligový strelec Lewandowski už v 10. minúte potvrdil, že v tejto sezóne mu futbal náramne chutí. Jeho úspešnej penalte predchádzal šikovný manéver, pri ktorom brankár Caballero nemal inú možnosť, len ho faulovať.

V 24. minúte zvyšoval Perišič, no pred koncom polčasu sa Londýnčanom predsa len podarilo znížiť. O vôbec jediný gól tímu z ostrovov v tomto dvojzápase sa postaral Abraham.

Pohodu nemeckého majstra potvrdil gólom Tolisso v 76. minúte a opäť Lewandowski v 84. minúte. Bayern vyradil Chelsea sumárnym výsledkom 7:1.

Štvrťfinále LM

Štvrťfinále Ligy majstrov si tento rok zahrajú aj tri tímy, s ktorými sa v tejto fáze súťaže príliš nepočítalo. Svojimi výkonmi však ukázali, že sa sem nedostali náhodou. Všetky tri budú čeliť papierovo silnejším súperom. No čaká nás aj jedna chuťovka bez papierového favorita.