Domov INÉ ZAUJÍMAVOSTI Takto budú naši olympionici vyzerať v Kórei

Takto budú naši olympionici vyzerať v Kórei

Zimné olympijské hry v juhokórejskom meste Pchjongčchang sa pomaly blížia a slovenská výprava, ktorá na nich zabojuje o najcennejšie kovy už vie, čo si oblečie na otvárací ceremoniál, ktorý sa uskutoční 9. februára 2018.

Slovenský olympijský výbor už zverejnil kolekciu, v ktorej sa slovenskí reprezentanti predstavia celému svetu. Podobne, ako na tých posledných letných hrách v brazílskom Riu, ani v tomto outfite nechýbajú tradičné folklórne vzory. Veselé farby by ste však hľadali márne.

Pletený sveter so vzormi, čapica so vzormi, pletená vesta so vzormi a vlastne vzory na každom kúsku oblečenia. Folklórne ornamenty sú presne to , čo je pre Slovensko charakteristické a čím sa môže pochváliť na svetovej úrovni.

Podobne ako na oblečení z Letných olympijských hier, aj tento vzor je Čičmanský. Kolekciu má na svedomí firma Dare2be, ktorá na farby až tak nestavila. Kolekciu zostavila z bielej, šedej a červenej farby.

Niektorí odborníci sa vyjadrili, že farebná kombinácia je nudná a chýbajú im farby slovenskej trikolóry. Olympijský výbor však verí, že oblečenie je len druhoradé. Dôležitejšie sú výkony športovcov a práve tie ich zviditeľnia omnoho viac.

Hokejisti budú svietiť

Spoločnosť Nike už verejnosti predstavila aj špeciálne hokejové dresy, v ktorých budú reprezentanti bojovať na ľade. Riaditeľ firmy Nike sa vyjadril, že keďže ide o špeciálnu udalosť, chcel prísť s niečím novým a unikátnym.

Stavil teda na moderné prvky v podobe ľahkého materiálu, ktorý má zabezpečiť lepšie vetranie. Ďalším špeciálnym prvkom je technológia Swoosh, ktorá má zabezpečiť, že nápisy na dresoch budú pod svetlom viac žiariť.

Kolektívy ako Kanada, Rusko či USA sa dokonca môžu pýšiť nápisom, ktorý vytvára 3D dojem. Slovenský dres je však o poznanie chudobnejší. Okrem nápisu Slovensko na hrudi a minimalistického slovenského znaku by ste na ňom niečo ďalšie hľadali márne.

Dres ruskej hokejovej reprezentácie.
Dres slovenskej hokejovej reprezentácie.

Vlastne niečo by ste predsa len našli. Logo firmy v takmer rovnakej veľkosti ako spomínaný slovenský znak, ktorý dodnes zdobil hrude slovenských hokejistov.

Firma Nike si zrejme s takým nevýrazným tímom Slovenska veľké starosti nerobila. Keď ho porovnáme s obrovským českým znakom na hrudi našich bratov je ten náš skutočne nepovšimnuteľný.

Slovenským hokejovým fanúšikom sa tento inovatívny nápad svetovej spoločnosti vôbec nepozdáva. Kritizujú ho za zaostalosť, retro štýl, malý nápis, minimalistický znak a tiež za zle zvolenú kombináciu farieb. Niektorí ho dokonca označujú za kus oblečenia z čínskeho výpredaja.

Po dresoch, ktoré si naši reprezentanti obliekli na Olympijských hrách v Soči v roku 2014, sú tieto skutočne chudobné. Text hymny, veľký slovenský znak a nádhernú farebnú kombináciu totiž vystriedal ten, v ktorom slovenskí hokejoví reprezentanti budú bojovať už o necelé 3 mesiace.

Napriek všetkému je však dôležitejšie to, či sa slovenskej hokejovej reprezentácii v týchto dresoch podarí zabodovať a ukázať, že Slovensko stále patrí do špičky svetového hokeja.

puma, foto: SITA, instagram


Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ZAUJÍMAVOSTI
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Paulína Fialková s najlepším výsledkom v sezóne

Svetový pohár v biatlone žien pokračoval cez víkend tretím kolom v rakúskom Hochfilzene. P…