Domov HOKEJ Tatar sa vrátil do 1. formácie

Tatar sa vrátil do 1. formácie

Hokejový Montreal Canadiens po sérii neuspokojivých výsledkov odvolal trénera Claudea Juliena. V kanadskom tíme NHL pôsobí aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý v posledných zápasoch pod Julienom vypadol zo zostavy. Canadiens dočasne povedie Dominique Ducharme.

Tak ako nebol Julien spokojný s výnonmi slovenského útočníka, tak nebolo vedenie Canadiens spokojné s výsledkami, ktoré tím v poslednom čase pod jeho vedením dosahoval. Väz mu definitívne zlomila séria troch prehier v rade a minulú stredu na lavičke Montrealu skončil.

Šesťdesiatročný Julien viedol mužstvo ako hlavný tréner uplynulých päť rokov. Okrem Juliena skončil v klube aj jeho asistent Kirk Muller. „Chceli by sme sa poďakovať Claudeovi a Kirkovi za ich prínos počas uplynulých piatich rokov. Mám veľký rešpekt k týmto dvom mužom, ich prácu si vysoko cením,“ uviedol generálny manažér tímu Marc Bergevin v klubovom stanovisku.

Montreal dočasne povedie Dominique Ducharme. „V osobe Dominiquea Ducharmea vidíme nádejného trénera, ktorý vnesie do kabíny nový život a energiu. Cítime, že náš tím dokáže dosiahnuť vysoký štandard. Nastal čas na zmenu,“ doplnil Bergevin.
Tatar s gólom v elitnej formácii

V premiére na poste hlavného trénera však neuspel, keď v noci na piatok podľahol jeho tím na ľade Winnipegu 3:6. V tomto zápase sa presadil aj slovenský útočník vo farbách Canadiens Tomáš Tatar, ktorého Ducharme vrátil do elitnej formácie k Brendanovi Gallagherovi.

„Vieme, že títo chlapci môžu hrať spolu dobre a očakávame, že to tak bude počas celej sezóny,“ vyjadril sa nový kouč. „Nový tréner nám dal opäť dôveru a my ho nechceme sklamať. Vieme, že môžeme byť efektívni a vieme, ako to dosiahnuť,“ doplnil ho Gallagher. Tatar v 38. minúte zvýšil v presilovke na 3:1 pre Montreal, keď zužitkoval prihrávku Jespera Kotkaniemiho.

Pre slovenského krídelníka to bol piaty gól v sezóne, v 18. zápase si pripísal 10. kanadský bod (5+5). „Habs“ však náskok neudržali a inkasovali päť gólov v rade. „V prvej polovici zápasu sme hrali dobre, pozdávalo sa mi to. Ale potom sme vybuchli. Takže musíme hrať stále tak, ako sme začali,“ uviedol nový tréner Montrealu.

max, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…