Domov HOKEJ TEL: Prehustené čelo tabuľky

TEL: Prehustené čelo tabuľky

Po šiestom kole hokejovej Tipos extraligy je na čele tabuľky naďalej bratislavský Slovan, ktorý má, spoločne s Košicami, o zápas menej. Na krk mu však dýchajú Nové Zámky i Zvolen, len s bodovým odstupom sú na štvrtom mieste Prešovčania a na piatom s dvojbodovým Popradčania.

Úradujúci majster si v šiestom kole poradil s Nitrou, ktorej sa zatiaľ nedarí podľa predstáv a patrí jej až deviata priečka, keď sa z víťazstva tešila len dvakrát.

V súboji so Slovanom jej nestačilo ani dvojgólové vedenie. Nové Zámky naopak ťahajú šnúru troch víťazstiev a naposledy porazili Spišskú Novú Ves. Tá je so šiestimi bodmi na desiatej priečke.

Zvolen neuspel v derby, keď na ľade Banskej Bystrice padol po predĺžení a nevyužil tak možnosť dostať sa na čelo súťaže. Spoločne so Slovanom sú však jediní, ktorí doposiaľ získali v každom dueli aspoň bod.

Banská Bystrica zas po troch dvojbodových dueloch krôčik po krôčiku stúpa tabuľkou, aktuálne jej patrí šiesta priečka. Prešovu to zatiaľ vo východniarskych derby ide.

Po víťazstve s Košicami si v šiestom kole poradil aj s Michalovcami. Tie tak ťahajú čiernu sériu troch duelov bez jediného získaného bodu a razom sa ocitajú mimo hornej šestky.

Piaty Poprad po zaváhaní v piatom kole proti Trenčínu v tom šiestom opäť našiel cestu k víťazstvu a Liptovský Mikuláš zdolal jasne. Ten tak po prehre s Novými Zámkami pripisuje druhú prehru v rade a prepadá sa na ôsmu priečku.

Šieste kolo bolo šťastným pre Košičanov. Tí zmazali konečne nulu v kolonke víťazstiev a pripísali si vôbec prvé body do tabuľky.

Ich súper z Trenčína sa tak vracia na poslednú priečku, z ktorej sa odlepil po piatom kole, keď si pripísal prvé sezónne víťazstvo. V dueli tabuľkových susedov však naň nenadviazal a uzatvára extraligovú tabuľku.

sam, TASR, foto: TASR/Milan KapustaNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…