Domov HOKEJ Tibor Kutálek: Obhajoba titulu bude ťažká

Tibor Kutálek: Obhajoba titulu bude ťažká

 V 49. kole hokejovej Tipsport Ligy zaznamenal Tibor Kutálek v drese Nitry hetrik a výrazným spôsobom prispel k dôležitému víťazstvu nad Trenčínom 4:3. Nitrania si po tomto triumfe udržali druhé miesto v tabuľke.

Gratulujeme k hetriku. Ako sa zrodil?

Je to výsledok práce všetkých hráčov v mojej formácii. Pri prvom góle sa puk ku mne odrazil od protihráča a ďalšie dva som dal spoza bránky. Po vysokej prehre v Nových Zámkoch sme chceli všetko napraviť.

Ako si vysvetľujete takúto vysokú prehru?

V Nových Zámkoch sme urobili veľa individuálnych chýb. Domácim vyšlo všetko, na čo siahli. Chceli sme aspoň zmierniť prehru, no ani to sa nám nepodarilo. V koncovke sa nám vôbec nedarilo.

Bude vašim najbližším cieľom udržať sa na druhom mieste?

Pred tretími Košicami nemáme veľký náskok, takže musíme bodovať. Ak by B. Bystrica niekde zakopla, mohol by sa ešte zdramatizovať aj súboj o prvé miesto.

Dosiahli ste prvý hetrik v drese Nitry. Čo vás to bude stáť?

Chlapci mi to určite zrátajú. Ja určite pripravím nejaké občerstvenie.

Vášmu útoku sa začalo dariť. Prevláda spokojnosť?

Napriek tomu, že z nášho útoku vypadol pre zranenie H. Ručkay, spolupráca je na vysokej úrovni. Máme za sebou skúsených obrancov a v útoku strieľame dostatok gólov. Verím, že naša forma pôjde ešte smerom nahor.

Čo hovoríte na veľkú vyrovnanosť súťaže?

Slovenská extraliga má svoju kvalitu. Za posledné roky išla smerom nahor a nie je to len zásluha legionárov. Vrátilo sa do nej veľa kvalitných hráčov, takže kritika nie je správna.

Juraj Valko, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Príde Bielorusko o MS?

Okolo dejísk majstrovstiev sveta v hokeji 2021 sa vynára čoraz viac špekulácií. Svetový ša…