Domov HOKEJ Tomáš Surový: Toto ocenenie si veľmi vážim

Tomáš Surový: Toto ocenenie si veľmi vážim

Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja (SIHPA) udelila cenu pre najlepšieho hráča Tipsport ligy na základe hlasovania hráčov útočníkovi Tomášovi Surovému.

Tomáš Surový

Kapitán úradujúceho slovenského šampióna HC ’05 iClinic Banská Bystrica Tomáš Surový v sezóne 2016/2017 odohral v najvyššej domácej súťaži 59 duelov s bilanciou 29 gólov a 38 asistencií, osem zápasov odohral aj v KHL za Slovan Bratislava (2+3).

Ako si vážite udelenie tejto ceny?

Veľmi si to vážim, je to cena od protihráčov. Ďakujem za tie hlasy. Počas sezóny sme sa stretávali ako súperi a teraz vlastne ako kolegovia. Veľká vďaka patrí mojím spoluhráčom, hokej je totiž tímový šport. Toto ocenenie je čerešnička na torte.

Ako sa spätne pozeráte na minulú sezónu?

Minulá sezóna bola veľmi úspešná, vybojovali sme premiérový titul. Celý tím pracoval skvele, išli sme za svojím cieľom. Teraz sa však už pozeráme na ďalšiu sezónu.

Na takéto akcie asi chodíte častejšie?

V Bystrici máme veľa podobných akcií. Som rád, že Bystrica žije hokejom aj v letných mesiacoch. Treba si to užiť, no už jedným očkom pozerať na novú sezónu. Máme pred sebou nové výzvy. Budeme hrať v Lige majstrov a na túto súťaž sa musíme zodpovedne pripraviť.

Aké ciele sú pred vami?

Uvidíme, tím sa momentálne formuje. Niektorí naši hráči odišli, za lepšími ponukami. Obmena kádra je evidentná. Momentálne už prebieha letná príprava. Verím, že opäť poskladáme silné mužstvo.

Čo by ste mohli dosiahnuť v Lige majstrov?

V tejto súťaži budeme nováčikom a sú v nej veľmi silné kluby, ktoré sú na tom po ekonomickej stránke lepšie, ako my. Napriek tomu sa v každom zápase budeme snažiť podať čo najlepší výkon, aby sme našich fanúšikov uspokojili.

Tomáš Surový

Ako vnímate vznik tejto asociácie?

Vznik asociácie je dobrým krokom. Na poriadok je nutné dať určité pravidlá. Hráči musia byť chránení. Trojuholník hráči, liga a majitelia musí fungovať, tak aby sa zvyšovala úroveň ligy a slovenského hokeja.

Minulá sezóna bola najlepšia?

Keďže sme získali titul, patrí medzi najúspešnejšie. Doma nám titul veľmi chutil. Bystrica musela dlho čakať na tento úspech.

Hneď na konci sezóny ste predĺžili zmluvu s Bystricou. Nemali ste aj iné ponuky?

Keby som dostal ponuku z KHL, tak by som možno zvažoval. Mal som aj ponuky zo zahraničia, ktoré si vážim. Bral som však ohľad na rodinu. Som rád, že som sa dohodol s Bystricou a môžem hrať doma.

Keby sa opäť vyskytla možnosť hrať za Slovan v KHL, išli by ste?

Ďakujem Slovanu za ten mesiac, čo som mohol hrať KHL. Momentálne sa mi nikto neozval, takže to neriešim.

Juraj Valko, foto: SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál 22

ŠPORT žurnál 22

Predplaťte sa ŠPORT žurnál a nevynechajte už ani jedno číslo. Všetko podstatné zo športu vám prináša ŠPORT žurnál!

Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…