Domov FUTBAL Tomaschek a Vittek budú pôsobiť v Slovane

Tomaschek a Vittek budú pôsobiť v Slovane

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Róbert Tomaschek sa stal novým výkonným riaditeľom ŠK Slovan Bratislava. Ako minulý štvrtok informoval portál sport24.pluska.sk, okrem Tomascheka bude v klube pracovať aj Róbert Vittek, ktorý sa stal riaditeľom pre medzinárodné vzťahy.

„Rozhodol som sa zrušiť všetky doterajšie funkcie vo vedení klubu. Aby v klube nenastalo bezvládie a zachoval sa chod klubu, vymenovali sme nateraz za športového riaditeľa Róberta Tomascheka a riaditeľa pre medzinárodné vzťahy Roba Vitteka.

V nasledujúcich dňoch oznámime mená ďalších ľudí, ktorí pribudnú do vedenia klubu,“ citoval portál majiteľa klubu Ivana Kmotríka staršieho.

Tomaschek pracoval posledné roky na Slovenskom futbalovom zväze na pozícii technického vedúceho národného výberu. Túto pozíciu po príchode do Slovana opustil.

Vittek získal so Slovanom v sezóne 2013/14 majstrovský titul a prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018). Patrí k najväčším osobnostiam klubu v novodobej histórii.

„Po prievane, ktorý nastal v Slovane, sa vynárali reči o tom, kto nahradí uvoľnené miesta. Úprimne poviem, že som sa tam nikdy netlačil a ani som obrazne povedané nikoho neprosil, aby sa prihováral za mňa.

Veľmi milo ma preto prekvapilo, že ma majiteľ klubu oslovil s ponukou. Zároveň ma to samozrejme potešilo, pretože som odmalička slovanista, vyrastal som v tomto klube a prežil väčšiu časť kariéry.

Mám Slovan hlboko v srdci a aj preto som nemohol povedať nie,“ uviedol Vittek pre web sport24.pluska.sk.

red, TASR, foto: TASR/Jakub KotianNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…