Domov ATLETIKA Tóth bude nový riaditeľ VŠC

Tóth bude nový riaditeľ VŠC

Olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth sa od 1. novembra stane novým riaditeľom Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica. Informovalo o tom Ministerstvo obrany SR.

Tóth vystrieda Romana Benčíka, ktorý vo funkcii končí na vlastnú žiadosť. „Je veľmi príjemné prichádzať na túto pozíciu v takejto atmosfére. Teším sa na spoluprácu, budem sa snažiť dať Dukle maximum, čo budem vedieť.

Budem sa snažiť uplatniť všetky svoje znalosti a skúsenosti a pomáhať najmä športovcom – vytvárať im tie najlepšie podmienky, pretože oni sú na Dukle tí, pre ktorých sme tu. To je moja najväčšia starosť a najvyšší cieľ,“ povedal Tóth.

Skúsenosti športovcov

Atlét Tóth je olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016 a majster sveta z Pekingu 2015 v chôdzi na 50 km. Posledné preteky absolvoval 6. augusta 2021 v Sappore na tokijskej olympiáde a následne oznámil koniec svojej aktívnej športovej kariéry.

„Mateja Tótha určite netreba špeciálne predstavovať. Dôležité však je, že vo vojenskom športovom centre pôsobí už 18 rokov. Dôkladne teda pozná nielen prostredie, ale tiež problémy a možnosti ďalšieho napredovania z pohľadu športovca ale aj manažmentu.

Som presvedčený, že do VŠC Dukla prinesie nový pohľad a ako donedávna aktívny športovec a reprezentant bude dbať tiež na potreby a rozvoj našich športovcov,“ uviedol v tlačovej správe minister obrany SR Jaroslav Naď a informoval, že vedenie rezortu ráta s ďalšími posilami v manažmente VŠC Dukla z radov top športovcov.

Vo vedení Dukly bude pôsobiť napríklad aj bývalá vodná slalomárka Elena Kaliská.

Zlepšiť podmienky športovcov

Tóth má v novej funkcii riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica pred sebou niekoľko výziev, ktoré prezentoval na minulotýždňovom brífingu pri príležitosti otvorenia zrekonštruovaného štadióna SNP na Štiavničkách:

„Samotný štadión je síce otvorený a bola to najväčšia investícia za posledné obdobie do Dukly, no my ešte musíme dokončiť ubytovňu pre športovcov, vytvoriť pre nich zázemie v Banskej Bystrici. Musíme skvalitniť aj stravu, čaká nás rekonštrukcia jedálensko-kuchynského bloku, zateplenie hlavnej budovy VŠC Dukla.

Verím, že vďaka podpore ministerstva obrany a samotného ministra sa dopracujeme k týmto zmenám, aby naši športovci mali k dispozícii ideálne podmienky,“ uviedol Tóth.

red, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na Dudinskej päťdesiatke najlepší zo Slovákov Úradník

Víťazmi 41. ročníka chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka sa v hlavnej súťaži na 35  km…