Domov INÉ Trofej SOŠV pre Cháru

Trofej SOŠV pre Cháru

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) v piatok na svojom 60. valnom zhromaždení odovzdal vyznamenania a ocenenia za rok 2020. Najvyššie ocenenie – Trofej SOŠV pre významnú osobnosť za aktuálny prínos v propagácii olympijského hnutia a prehlbovaní jeho vplyvu na šport a kultúru dostal hokejista Zdeno Chára.

Cenu Pavla Schmidta za výkon roka v individuálnej olympijskej disciplíne dostala lyžiarka Petra Vlhová, cenu Ondreja Nepelu pre mladého športovca do 23 rokov získala Barbora Mokošová.

Za mimoriadny pozitívny prínos k reprezentácii SR v spojení s vynikajúcimi výkonmi (cena Pavla Demitru) dostal ocenenie Ľubomír Višňovský, cena Jána Zacharu pre trénera mládeže, ktorý dlhodobo aj aktuálne dosahuje prenikavé výsledky putovala do rúk Stanislava Kútika.

Cenu Vladimíra Černušáka za propagáciu a šírenie olympijských myšlienok najmä v pedagogickom procese dostal Jozef Drenko, cenu Matyldy Pálfyovej pre ženu za športové výsledky, aktivitu v športe a v olympijskom hnutí dostali Anna Čápová a Yvetta Macejková.

Udelili aj cenu Mira Procházku za aktuálne prenikavé dielo v oblasti žurnalistiky, dostal ju Ľubomír Souček. Cena Ladislava Chudíka za filmové dielo propagujúce šport sa ušla Pavlovi Barabášovi.

red, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …