Domov FUTBAL UEFA má pre ME náhradný plán

UEFA má pre ME náhradný plán

Európska futbalová únia (UEFA) má podľa britského denníka The Times náhradný plán na usporiadanie majstrovstiev Európy. V prípade, že sa v nasledujúcich mesiacoch situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu neupokojí, je pripravená usporiadať šampionát v štyroch namiesto pôvodne dvanástich avizovaných krajín.

Definitívne rozhodnutie o tom, ako budú prebiehať majstrovstvá sveta vo futbale, by malo padnúť v apríli. V súčasnosti je však stále aktuálny variant s tuctom hostiteľských miest, ktoré počas minulého týždňa potvrdili, že pokračujú s prípravami podľa plánu.

Na ich odhodlaní nič nezmenil ani fakt, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou nebude môcť hrať pred vypredanými štadiónmi. Azerbajdžanské Baku a rumunská Bukurešť však pripustili, že takýto scenár by bol pre nich veľmi zlý.

Pôvodného plánu sa stále drží aj UEFA. „EURO je kľúčové podujatie pre všetky európske reprezentačné tímy a zásadný zdroj financií pre rozvoj futbalu. UEFA sa preto zaviazala usporiadať EURO 2020 vo všetkých 12 mestách, tak ako sme to pôvodne plánovali,“ povedal prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Čo bude so vstupenkami?

V nadväznosti na aktuálnu situáciu UEFA už skôr ponúkla fanúšikom možnosť vrátiť do 26. januára zakúpené vstupenky, ktorých sa predala viac ako polovica z troch miliónov. Len ťažko totiž dokáže predpovedať, aké obmedzenia budú platiť v jednotlivých krajinách v čase konania turnaja (11. júna – 11. júla).

Koľkí sa napokon k tomuto kroku odhodlali, zatiaľ nie je známe. UEFA preto uvažuje aj o tom, že by z obehu stiahla všetky vstupenky a s ich opätovným predajom by začala až v momente, keď bude jasné, koľko divákov sa napokon na tribúny dostane.

V hre je totiž viacero scenárov. Je možné, že vstup na štadión budú mať povolený len domáci fanúšikovia. Špekuluje sa aj o možnosti získať od vlád výnimky pre fanúšikov jednotlivých účastníkov turnaja.

ME vo futbale 2020

Majstrovstvá Európy sa pre pandémiu koronavírusu uskutočnia s ročným odkladom. Dejiskom má byť dvanásť miest naprieč Európou – Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kodaň, Mníchov, Rím, Petrohrad, Budapešť, Londýn, Baku a Bukurešť.

Na turnaj sa kvalifikovala aj slovenská reprezentácia, ktorá sa v E­‑skupine stretne s Poľskom a Švédskom v Dubline a Španielskom v Bilbau.

red, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bradatý negatívny rekord Liverpoolu

Futbalisti FC Liverpool pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v anglickej Premier League. N…