Domov FUTBAL Úvod jarnej časti Fortuna ligy bez zmeny na čele tabuľky

Úvod jarnej časti Fortuna ligy bez zmeny na čele tabuľky

Po zimnej prestávke sa minulý víkend na slovenské trávniky vrátila najvyššia slovenská liga. Jarná časť Fortuna ligy začala 19. kolom, v ktorom sa jeden duel neodohral a tri skončili deľbou bodov. O tie prišli oba tímy na čele súťaže.

Sereď a Nitra si na vstup do jarnej časti slovenskej extraligy musia ešte počkať. Duel, ktorý sa mal hrať v Zlatých Moravciach, totiž odložili pre nespôsobilý terén. Ten spôsobili klimatické podmienky. Duel by sa mal dohrať 23. februára.

Najviac gólov v 19. kole padlo v Trenčíne, ktorý sa po viac ako 1 000 dňoch vrátil na domáci štadión. Domáci síce s Dunajskou Stredou vyhrávali už 2:0, no napokon si pripísali len jeden bod za remízu 3:3. Tú zariadil v piatej minúte nadstaveného času hosťujúci Ramirez z penalty, za ktorú sa neskôr hlavný arbiter Kružliak domácim ospravedlnil.

O jeden gól menej padol v Žiline. Domáci si tu však hladko poradili so Zlatými Moravcami 4:1 a stiahli náskok tímov na čele tabuľky. Druhá Dunajská Streda v už spomínanom dueli zachraňovala aspoň bod v Trenčíne, vedúci Slovan si na zápas v Ružomberku neobul gólové kopačky.

Po bezgólovej remíze nevyužil zaváhanie svojho hlavného prenasledovateľa.Víťazne vstúpil do jarnej časti trnavský Spartak, ktorý si gólom Mikoviča poradil so Senicou. V ostatnom zápase sa na strednom Slovensku body delili. V súboji dvoch tímov uzatvárajúcich ligovú tabuľku sa o všetkom rozhodlo už v prvom polčase.

Domáce Pohronie sa v 18. minúte gólom Da Silvu ujalo vedenia, no v tretej minúte nadstaveného času vyrovnával za Michalovce Bednár. Keďže v druhom polčase gól nepadol, ani jeden tím nezískal v boji o záchranu výhodu.

Demitra s premiérovým gólom

Na zrekonštruovanom štadióne v Trenčíne si svoju fortunaligovú premiéru odkrútil ešte len 17-ročný Lucas Demitra, syn slovenskej hokejovej legendy. A hneď vo svojom prvom ligovom vystúpení si mladučká vychádzajúca hviezda otvorila aj strelecký účet.

V 29. minúte zvyšoval v dueli proti Dunajskej Strede na 2:0. A to mohol talentovaný mladík pridať minimálne ešte jeden gól. 10 minút pred koncom duelu sa však po prihrávke Čatakoviča nezorientoval dobre a pred brankárom Jedličkom neuspel.

sam, foto: TASR/Radovan Stoklasa