Domov TENIS V dvojhre na AO štyria Slováci

V dvojhre na AO štyria Slováci

Slovensko bude mať v hlavnom „pavúku“ dvojhry na AO 2021 štvornásobné zastúpenie. Miestenky priamo v hlavnej súťaži vzhľadom na postavenie v rebríčku medzi mužmi získali Norbert Gombos a Andrej Martin, medzi ženami Viktória Kužmová. Šťastie sa napokon po prehratej kvalifikácii usmialo na Annu Karolínu Schmiedlovú.

Žiadni zo slovenských tenistov si účasť na prvom grandslame roka nevybojoval v kvalifikácii, ktorá sa hrala v Dauhe. Anna Karolína Schmiedlová a Rebecca Šramková sa síce prebojovali až do finále kvalifikácie, ale tam neuspeli.

Už v 1. kole sa s kvalifikáciou rozlúčili medzi mužmi Martin Kližan a Filip Horanský, neskôr na svojich súperov nestačili ani Jozef Kovalík a Lukáš Lacko. Medzi ženami sa už v úvode kvalifikácie nedarilo Kristíne Kučovej.

Na Schmiedlovú sa napokon usmialo šťastie. Po odhlásení viacerých hráčok do Melbourne odcestovala. Dvadsaťšesťročná tenistka vysvetlila, ako sa dostala k pozícii náhradníčky:

„Bola som medzi top 4 hráčkami s najlepším renkingom vo finále kvalifikácie a medzi nimi sa žrebovalo poradie pre náhradníčky, tzv. lucky­‑loser.

Skončila som tretia, jedna hráčka už bola odhlásená, takže som vlastne bola druhá náhradníčka. Samozrejme, bola by som radšej, keby som sa riadne kvalifikovala, ale aj takto je to skvelé, že si môžem zahrať v hlavnej súťaži.“

ano, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…