Domov FUTBAL V skupinovej časti EL sa predstaví viacero Slovákov

V skupinovej časti EL sa predstaví viacero Slovákov

V tejto sezóne sa s Európskou ligou rozlúčili Žilina a Ružomberok už v prvom, Slovan Bratislava v druhom a Dunajská Streda v treťom kvalifikačnom kole. Slovensko tak bude mať v EL zastúpenie len v podobe hráčov v zahraničných kluboch.

Taliansky Neapol so stredopoliarom Stanislavom Lobotkom sa predstaví v F-skupine a hrať bude proti španielskemu San Sebastiánu, holandskému Alkmaaru a chorvátskej Rijeke.

Holandský Feyenoord Rotterdam útočníka Róberta Boženíka si v K-skupine zahrá proti ruskému CSKA Moskva, chorvátskemu Dinamu Záhreb a rakúskemu Wolfsbergeru.

Poľský Lech Poznaň obrancu Ľubomíra Šatku figuruje v D-skupine po boku portugalského tímu Benfica Lisabon, belgického tému Standard Liége a škótskeho mužstva Glasgow Rangers.

Cyperská Omonia Nikózia s Tomášom Hubočanom a Michalom Ďurišom si v E-skupine zahrá s holandským Eindhovenom, gréckym Solúnom a španielskou Granadou.

Až tri tímy v skupinovej časti EL má Česko. Majstrovská Slavia Praha sa predstaví v C-skupine s nemeckým Leverkusenom, izraelskou Beer Ševou a francúzskym klubom OGC Nice.

Liberec slovenských futbalistov Jakuba Hromadu a Martina Koscelníka čakajú súboje L-skupine proti belgickému Gentu, srbskému tímu Crvena zvezda Belehrad a nemeckému Hoffenheimu.

Sparta Praha s obrancami Lukášom Štetinom a Dávidom Hanckom si v H-skupine zmeria sily so škótskym Celticom Glasgow, talianskym AC Miláno a francúzskym Lille.

Víťaza EL spoznáme v máji

Prvé zápasy skupinovej časti EL sú na programe 22. októbra, vo februári 2021 sa začne vyraďovacia časti s finálovým vyvrcholením naplánovaným na 26. mája 2021 do poľského mesta Gdansk.

EFA v skupinovej časti povolila domácim tímom využiť 30 percent kapacity svojich štadiónov pre fanúšikov, ale len v prípade, ak to umožnia domáce autority.

Zloženie základných skupín v Európskej lige 2020/2021:

A-skupina: AS Rím (Tal.), Young Boys Bern (Švaj.), CFR Kluž (Rum.), CSKA Sofia (Bul.)

B-skupina: Arsenal Londýn (Angl.), Rapid Viedeň (Rak.), Molde FK (Nór.), Dundalk FC (Ír.)

C-skupina: Bayer Leverkusen (Nem.), SK Slavia Praha (ČR), Hapoel Beer Ševa (Izr.), OGC Nice (Fr.)

D-skupina: Benfica Lisabon (Portug.), Standard Liége (Belg.), Glasgow Rangers (Škót.), Lech Poznaň (Poľ., Ľubomír Šatka)

E-skupina: PSV Eindhoven (Hol.), PAOK Solún (Gréc.), Granada CF (Šp.), Omonia Nikózia (Cyp., Tomáš Hubočan, Michal Ďuriš)

F-skupina: SSC Neapol (Tal., Stanislav Lobotka), Real Sociedad San Sebastián (Šp.), AZ Alkmaar (Hol.), HNK Rijeka (Chor.)

G-skupina: Sporting Braga (Portug.), Leicester City (Angl.), AEK Atény (Gréc.), Zaria Luhaňsk (Ukr.)

H-skupina: Celtic Glasgow (Škót.), AC Sparta Praha (ČR, Lukáš Štetina, Dávid Hancko), AC Miláno (Tal.), OSC Lille (Fr.)

I-skupina: Villarreal CF (Šp.), Karabach FK (Azer.), Maccabi Tel Aviv (Izr.), Sivasspor (Tur.)

J-skupina: Tottenham Hotspur (Angl.), Ludogorec Razgrad (Bul.), LASK Linz (Rak.), Royal Antverpy (Belg.)

K-skupina: CSKA Moskva (Rus.), Dinamo Záhreb (Chor.), Feyenoord Rotterdam (Hol., Róbert Boženík), Wolfsberger AC (Rak.)

L-skupina: KAA Gent (Belg.), Crvena zvezda Belehrad (Srb.), TSG 1899 Hoffenheim (Nem.), Slovan Liberec (ČR, Jakub Hromada, Martin Koscelník)

red, SITA, foto: SITA



Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Chladný výkon Slovákom v Škótsku body nepriniesol

Ani po treťom zápase v Lige národov slovenskí futbalisti nepoznajú chuť víťazstva. V nedeľ…