Domov INÉ Zimné športy V úvode SP v biatlone Slovenky medzi najlepšími chýbali

V úvode SP v biatlone Slovenky medzi najlepšími chýbali

Slovenské biatlonistky vstúpili minulú sobotu do novej sezóny vytrvalostnými pretekmi na 15 kilometrov vo švédskom Östersunde. Bodovala jedine Paulína Fialková. Ani v rýchlostných pretekoch Slovenky veľa vody nenamútili.

Suverénnou víťazkou úvodnej súťaže novej sezóny Svetového pohára sa stala Češka Markéta Davidová časom 42:43,5 minúty. Na druhom mieste skončila Rakúšanka Lisa Theresa Hauserová s priepastným odstupom 1:17,7 min, tretiu pozíciu obsadila Nemka Denise Herrmannová (+1:23,0 min).

Spomedzi troch Sloveniek na štarte si najlepšie počínala 39. Paulína Fialková (+4:31,4 min), ktorá si do hodnotenia pripísala dva body. Jej sestra Ivona bola 89. (+7:41,6 min), Henrieta Horvátová skončila o stupienok pred ňou (+7:36,6 min).

Bežecky to nebolo ideálne

Strelecky najlepšou z trojlístka Sloveniek bola Horvátová, ktorá minula dva terče. Paulína Fialková netrafila trikrát a jej sestra spravila na strelnici až šesť chýb.

„Bolo dôležité poriadne sa rozohriať, lebo zima je naozaj veľká a nie sme na ňu zvyknutí z uplynulých mesiacov. Úvodné preteky sezóny sú už tradične väčšinou nervózne a zle sa strieľa, čoho dôkazom bol aj dnešok.

S tromi chybami nemôžem byť spokojná, ale dnes to bola ešte jedna z tých lepších strelieb. Čakala som, že ani bežecky to nebude ideálne, no v skutočnosti to bolo ťažšie, ako som predpokladala.

Zostáva mi veriť, že v ďalších pretekoch to bude lepšie a lepšie,“ citoval P. Fialkovú portál slovenskybiatlon.sk.

Hlboko v poli porazených

V nedeľu boli na programe úvodné rýchlostné preteky novej sezóny Svetového pohára. Šprint na 7,5 km ovládla švédska biatlonistka Hanna Öbergová.

V cieli mala náskok 11,3 sekundy pred Francúzkou Anais Chevalierovou­‑Bouchetovou a 15,4 s pred Nórkou Marte Olsbuovou Röiselandovou. Slovenské reprezentantky skončili hlboko v poli porazených.

Najlepšou bola tentoraz Ivona Fialková, ktorá s odstupom 1:55,2 min obsadila 48. priečku. Jej sestre Paulíne patrila 82. pozícia, Henriete Horvátovej 109.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…