Domov INÉ Varga na ME 11-ty

Varga na ME 11-ty

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil na majstrovstvách Európy vo Valencii 11. miesto v olympijskom triatlone (1500  m plávanie, 40  km cyklistika, 10  km beh). V kategórii elite muži zaostal za víťazom Dorianom Coninxom z Francúzska o 1:28 minúty.

Varga bol tradične najrýchlejší v plávaní. V cyklistickej časti sa držal v hlavnom balíku, napokon dobehol jedenásty. Postaral sa tak o tretie najlepšie slovenské umiestnenie v elitnej mužskej kategórii v histórii ME. Najlepší výsledok dosiahol Varga v roku 2015, keď skončil štvrtý, v roku 2008 skončil Pavel Šimko na 6. mieste.

Zadosťučinenie

Varga mohol skončiť aj o nejaký ten stupienok vyššie. „Chvíľu to vyzeralo aj na deviate miesto, ale som skutočne rád aj za toto umiestnenie. V záverečnom kilometri som dostal krízu, keby som šiel o jednu rýchlosť lepšie, tak by som zašprintoval o tú deviatu priečku,“ uviedol Varga pre Slovenskú triatlonovú úniu.

V cyklistickej časti sa vyskytlo niekoľko pádov, slovenský reprezentant sa im však vyhol: „Bolo to nebezpečné. Mali sme priemer 45 km/h na technickej trati, išlo sa rýchlo. Snažil som sa ísť tak, aby som nespadol, usiloval som sa jazdiť čo najviac vpredu, aj keď nie vždy sa mi to darilo, ale myslím si, že do depa som vchádzal na celkom dobrej pozícii.“

Najlepší slovenský triatlonista myslí stále na to, že sa nemohol predstaviť na OH v Tokiu. „Musím povedať, že som celkom šťastný, pretože sezóna nebola taká, akú som si predstavoval. Tento výsledok je pre mňa takým zadosťučinením. Predbehol som pár pretekárov z top pätnástky na OH, takže som ukázal, že som tam patril,“ uzavrel Richard Varga.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Verstappen a Thompsonová­‑Herahová získali športových Oskarov za rok 2021

Holandský pilot F1 Max Verstappen a jamajská šprintérka Elaine Thompsonová­‑Herahová sa st…