Domov TENIS VIDEO: Djokoviča diskvalifikovali z US Open

VIDEO: Djokoviča diskvalifikovali z US Open

Akoby toho už nebolo dosť. Tenisový grandslam v US Open musel tento rok oželieť viaceré tenisové hviezdy, ktoré do New Yorku odmietli prísť kvôli obavám z pandémie koronavírusu, najnovšie prišiel aj o tenisovú jednotku Novaka Djokoviča. Srbský tenista opúšťa Flushing Meadows šokujúcim spôsobom.

Rok 2020 sa do svetovej histórie zapíše čiernymi písmenami. Pandémia koronavírusu úplne paralyzovala svet, ktorý sa ani po niekoľkých mesiacoch nevie tejto nákazy zbaviť a už vôbec nie jej dôsledkov.

Trpí aj šport. A to veľmi. Jeho návrat, hoc aj bez divákov, je veľkou nádejou, že by sa čoskoro mohlo všetko vrátiť do starých koľají.

Aj preto sa organizátori amerického grandslamu nechceli vzdať jeho tohtoročnej edície, tak ako to napríklad urobili s Wimbledonom. US Open sa napriek mnohým prekážkam a napriek mnohým ospravedlnenkám hrá.

Najväčšie lákadlo diskvalifikovali

Popri mnohých absenciách sa najväčším lákadlom stala mužská svetová tenisová jednotka Novak Djokovič. Jeho púť na dvorcoch Flushing Meadows sa však skončila predčasne, a to spôsobom nehodným tenisovej legendy.

Djokovič sa v New Yorku predstavil v dobrej forme, veď v prvých troch zápasoch stratil jediný set. Postupne porazil Bosniaka Dzumhura 3:0, Brita Edmunda 3:1 a Nemca Struffa 3:0.

Španiel Carreno-Busta mal byť len jednou z prekážok na ceste Srba do finále grandslamu, ktorý vyhral už trikrát (v rokoch 2011, 2015 a 2018).

Až do 11. hry si obaja tenisti udržiavali svoje podanie, no prekvapivo, bol to práve Srb, ktorý o to svoje prišiel ako prvý a dal Španielovi možnosť podávať na víťazstvo v sete.

Frustrácia zo strateného podania pravdepodobne urobila svoje. Djokovič vybral z vrecka loptičku, ktorá mu po jeho podaní ešte ostala a nahnevane ju odpálil.

Urobil to však tak nešťastne, že trafil čiarovú rozhodkyňu. Loptička ju zasiahla do krku a rozhodkyňa padla ako podťatá.

Ako sa neskôr ukázalo, našťastie sa jej nič nestalo, no Djokoviča stála táto hlúpa chyba možnosť pokračovať v ceste za ďalším grandslamovým titulom.

„Ak tenista úmyselne alebo nerozvážne či z nedbanlivosti udrie do loptičky na súťažnom dvorci tak, že je to nebezpečné, turnajový rozhodca má právo vylúčiť ho.

A to sa v prípade Djokoviča aj stalo. Okrem pokuty, ktorá je spojená s týmto incidentom, Djokovič príde aj o všetky prémie a body, ktoré získal postupom do osemfinále na tohtoročnom turnaji v New Yorku,“ píše sa vo vyhlásení Americkej tenisovej asociácie USTA.Neúmyselné ale nesprávne

Novak Djokovič sklamaný celým incidentom odmietol ísť na pozápasovú tlačovú konferenciu, no neskôr sa k celej situácii vyjadril prostredníctvom sociálnej siete.

„Som smutný z toho, čo sa stalo. Cítim vnútorne prázdno. Dal som si overiť, ako sa dotyčná dáma cíti a, vďakabohu, dobre. Z dôvodu ochrany súkromia nemôžem prezradiť jej meno. Je mi ľúto, že som jej spôsobil taký nečakaný stres. Nebolo to úmyselné, ale bolo to nesprávne,“ uviedol srbský tenista.

Ten si tak po kontroverznom turnaji Adria Cup, ktorý usporiadal ešte v júni a na ktorom sa nakazilo viacero osôb a po rozkole s ATP i viacerými hviezdami ohľadne založenia novej organizácie zastupujúcej hráčov, pripisuje v tomto roku ďalší čierny bod na svojej inak extrémne úspešnej kariére.

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Bratislave triumfoval ruský tenista Ševčenko

Ruský tenista Alexander Ševčenko sa stal víťazom dvojhry na antukovom challengeri Kooperat…