Domov CYKLISTIKA VIDEO: Dramatická prvá etapa na Tour

VIDEO: Dramatická prvá etapa na Tour

V úvodnej etape 108. ročníka Tour de France triumfoval domáci cyklista Julian Alaphilippe a ako prvý si obliekol žltý dres. Prvú etapu negatívne poznačil hromadný pád, ktorý spôsobila nezodpovedná fanúšička.

Organizátori pripravili na úvod nového ročníka slávnych pretekov zvlnenú etapu, ktorá vyvrcholila záverečným stúpaním pred cieľom v Landerneau s dĺžkou 3,1 km a priemerným sklonom 5,3 %. Ideálne ju zvládol francúzsky jazdec stajne Deceuninck­-QuickStep Julian Alaphilippe, ktorý sa presadil v záverečnom stúpaní.

Druhé miesto obsadil Austrálčan Michael Matthews (BikeExchange) a po tretie si prišiel Slovinec Primož Roglič (Jumbo­‑Visma). Slovenský cyklista v službách Bora­‑Hansgrohe Peter Sagan skončil na 73. mieste.

Etapu poznačil hromadný pád v pelotóne, ku ktorému došlo na méte 45 km pred cieľom. Tony Martin (Jumbo­‑Visma) išiel takmer na jeho čele, keď zavadil o vystrčený kartónový banner diváčky. Stalo sa to na úzkej ceste a do Martina následne vrazili ďalší a ďalší pretekári.

Na zemi skončila veľká časť pelotónu, ktorý musel úplne zastaviť. Niekoľko cyklistov potrebovalo ošetrenia, výmenu bicyklov či pomoc mechanikov. Pádu sa vyhla len malá skupinka z čela hlavného poľa, ktorá následne počkala na ostatných. Na zemi skončil aj Peter Sagan, no neutrpel žiadne viditeľné zranenie a onedlho sa dostal späť do hlavného balíka.

Organizátori už informovali, že nezodpovednú diváčku, ktorá ohrozila cyklistov budú žalovať. K ďalšiemu ťažkému pádu došlo vo vysokej rýchlosti 7,5 kilometra pred cieľom. Hneď prvá etapa sa stala konečneou pre štvoricu jazdcov. 

sam, TASR, foto: printscreen, video: youtubeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

66. ročník Okolo Slovenska ovládol Čech Černý

Český cyklista Josef Černý z tímu Quick­‑Step – Alpha Vinyl sa stal celkovým víťazom 66. r…